Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

ZAPRASZAMY NA 22. "KOLORY POLSKI"!

Szczegółowy program 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" jest dostępny w kalendarzu na naszej stronie. Przed nami 11 koncertów w wykonaniu artystów Orkiestry Symfonicznej i Chóru FŁ oraz gości. Odbędą się one w wakacyjne weekendy: od 24 lipca do 29 sierpnia 2021. Miejscowości, które odwiedzimy, to: Gidle – 24.07, inauguracja Festiwalu, Skierniewice – 25.07, Lutomiersk – 31.07, Zgierz – 1.08, Krośniewice – 7.08, Piotrków Trybunalski – 8.08, Charłupia Mała – 15.08, Zelów – 21.08, Wieluń – 22.08, Łowicz – 28.08. Finał 22. "Kolorów Polski" odbędzie się w Łodzi, 29 sierpnia.
W większości koncertów wezmą udział łódzccy filharmonicy, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowują nowe propozycje repertuarowe. Zaprezentują się głównie w składach kameralnych. Wystąpi między innymi Kwintet Dęty Filharmonii Łódzkiej, Classic Brass Quintet, Apertus Quartet. W programie dominuje muzyka klasyczna, świecka i religijna, od baroku do czasów najnowszych. Zabrzmią między innymi utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, George’a Gershwina, Grażyny Bacewicz. Specjalnie dla nonetu smyczkowo-fagotowego aranżacje pieśni maryjnych przygotowują Tomasz Maciaszczyk i Mariusz Lewy. 15 sierpnia zagra Orkiestra FŁ pod batutą dyrektora artystycznego filharmonii Pawła Przytockiego – jako solistka wystąpi sopranistka Hanna Sosnowska, a finał uświetni występ Chóru.
Program festiwalu zadowoli miłośników muzyki dawnej wykonywanej na instrumentach z epoki (występy zespołów Royal Baroque Ensemble, La Viva Fiamma), muzyki XX i XXI wieku, a także muzyki wokalno-instrumentalnej. Letni festiwal to właściwe miejsce, by zaprezentować prawdziwe "evergreeny" muzyki klasycznej w różnych aranżacjach - stąd nie zabraknie "Eine kleine Nachtmusik" Mozarta, "Summertime" Gershwina czy uwertury do "Wilhelma Tella" Rossiniego.

Afisz do pobrania


Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. Pragniemy zaspokoić Państwa tęsknotę za bezpośrednim kontaktem z muzyką, za wspólnym słuchaniem
jej w gronie rodziny i przyjaciół, za podróżowaniem po naszym regionie. Jednak potrzebujemy wsparcia naszych działań z Państwa strony. Ze względu na panujące nadal obostrzenia, w każdym z obiektów sakralnych, w którym odbędzie się festiwalowy koncert, możemy udostępnić 75% miejsc
siedzących wszystkim zainteresowanym. Pozostałe miejsca będą mogły zająć tylko osoby zaszczepione pełną szczepionką (jedną lub dwiema dawkami w zależności od rodzaju szczepionki), o ile od momentu szczepienia upłynęło minimum 14 dni.
Bardzo prosimy tych, dla których nie stanowi to problemu, by dobrowolnie i z myślą o innych poinformowali osoby z personelu Filharmonii Łódzkiej o odbytym szczepieniu oraz wypełnili deklarację (do pobrania tutaj) zgody na okazanie uprawnionym pracownikom Filharmonii dokumentu potwierdzającego zaszczepienie przeciwko COVID-19 (dokument można okazać w formie elektronicznej lub papierowej). Umożliwi nam to sprawną organizację widowni i wypełnienie jej maksymalnie dużą liczbą zainteresowanych słuchaczy.
Zajmować miejsca będzie można na godzinę przed każdym koncertem. Miejsca siedzące oznaczone zostaną numerowanymi kartami z napisem MIEJSCE DOSTĘPNE. Podczas koncertów nie możemy niestety udostępnić miejsc stojących. Nadal obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa maseczką. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i wspólnie zapewnijmy dostęp do muzyki wszystkim tym, którzy pragną jej słuchać.

Do pobrania Regulamin uczestnictwa w koncertach 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"


Już od dziś można zapisywać się na wycieczki, organizowane w dni koncertowe przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi - szczegóły na stronie FŁ i na FB.

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.