Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Wystawa ASP

Do 24 marca w foyer przy Sali Kameralnej można oglądać wystawę Magdaleny Kacperskiej (łódzka ASP) pt. „W kolorze... grafika i malarstwo”.
Na wystawie są zaprezentowane obrazy i grafiki z kolekcji przygotowanej na potrzeby przewodu doktorskiego, uzupełnione o nowe prace malarskie i graficzne. „Transformacja i transpozycja koloru to część problemu, który podjęłam w mojej pracy badawczej – mówi autorka wystawy. – Posłużyłam się dwiema technikami artystycznymi: malarstwem i grafiką. W mojej dotychczasowej twórczości wykorzystywałam je równolegle, ale nigdy nie analizowałam, czy są one od siebie zależne, jak duży jest ich wzajemny wpływ, w jakim stopniu technika warunkuje wydźwięk artystyczny dzieła, czy też jaka jest rola koloru w tworzeniu poszczególnych prac. Głównym celem mojej rozprawy stało się zderzenie graficznego porządku warsztatowego wynikającego z właściwości technologicznych z emocjonalnością tworzenia obrazu i budowania plamy malarskiej. Innym dążeniem jest analiza i porównanie procesu tworzenia oraz jego efektu końcowego przy użyciu wybranych technik, w tym przypadku materialności obrazu malarskiego i jej redukcji na rzecz syntetycznego, płaszczyznowego charakteru grafiki zrealizowanej w technice druku wypukłego. Na każdym etapie pracy najważniejsze stało się poszukiwanie relacji koloru i wpływu światła na barwę. Interakcje koloru i rola światła, jako elementów kształtujących formę, są dla mnie najważniejszymi aspektami w procesie tworzenia dzieła, zarówno malarskiego, jak i graficznego”.
Magdalena Kacperska (ur. 1981) dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Mariana Kępińskiego oraz w  Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej prof. Andrzeja Bartczaka. Od 2018 r. prowadzi Pracownię Postaw Kompozycji na Wydziale Grafiki i Malarstwa, gdzie jest zatrudniona. Pomysłodawca i koordynator Akademii Kreatywnego Seniora w ASP w Łodzi od 2014 r. Pełnomocnik Rektora ds. Promocji Dydaktyki na kadencję 2016-2020. W 2018 uzyskała tytuł doktora w dyscyplinie „sztuki piękne” na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu.
Brała udział w ponad 140 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Autorka wystaw indywidualnych. Brała udział w warsztatach i plenerach międzynarodowych, intermedialnych i graficznych w Serbii, Włoszech, Rosji i Polsce. Kurator wystaw i międzynarodowych plenerów. Prace w zbiorach m.in. w Rosji, Japonii, Włoszech, Polsce, Serbii. Twórczość w zakresie grafiki i malarstwa, wyróżniona w licznych konkursach.

 

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.