luty '21

"WSPÓLNYM GŁOSEM" – książka o Chórze FŁ

W piątek oddamy w Państwa ręce wyjątkową książkę: "Wspólnym głosem. 50 lat Chóru Filharmonii Łódzkiej". „Zapraszam do lektury tej publikacji, do »podróży w czasie«, która zapewne pochłonie Państwa wyobraźnię i uzmysłowi wartość, jaką jest wysiłek podejmowany przez ludzi utalentowanych i pełnych pasji – a tacy tworzą Chór Filharmonii Łódzkiej – na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat” – zachęca dyrektor FŁ Tomasz Bęben. Książkę będzie można od piątku kupić w kasie biletowej FŁ. Projekt albumu – Studio Desgin.
Wieloautorska publikacja przedstawia historię i teraźniejszość chóru łódzkiej filharmonii oraz zagadnienie śpiewu zespołowego z różnych punktów widzenia. Teksty napisali dziennikarze, archiwiści, naukowcy specjalizujący się w chóralistyce oraz muzycy, w tym filharmoniczni chórzyści, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami.
Publikacja powstała pod redakcją Marzeny Bomanowskiej, dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi i doświadczonej dziennikarki specjalizującej się w tematyce kulturalnej. Wysmakowane edytorsko wydawnictwo nawiązuje do książki „Filharmonia Łódzka. Spacer w przestrzeni, podróż w czasie”, wydanej z okazji stulecia FŁ. Książka zawiera wiele archiwalnych zdjęć oraz plakatów, dołączona jest do niej płyta z mszami G. Fauré, K. Grzeszczaka i J. Whitbourne’a w wykonaniu zespołu.
W piątek koncert oratoryjny, który stanowi znakomitą okazję do posłuchania Chóru FŁ (dostępny także jako transmisja online na YT), natmiast na FB opublikujemy pierwszą część nagrania Chóru FŁ pod dyrekcją Dawida Bera, zrealizowanego w listopadzie 2020. Zabrzmią m.in.: „Gaude Mater Polonia”, „Czego chcesz od nas, Panie” Józefa Świdra, „O ziemio polska” Juliusza Łuciuka i „Agnus Dei" z Missa Latina Zdzisława Szostaka (transkrypcja na organy – Krzysztof Grzeszczak).

Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie