Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

WKRÓTCE INAUGURACJA SEZONU!

Drodzy Państwo, 11 września rozpoczynamy nowy sezon artystyczny w FŁ. Trwa sprzedaż biletów na koncerty organizowane we wrześniu i październiku. Z repertuarem na te pierwsze dwa miesiące mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej. Bilety są dostępne w sprzedaży stacjonarnej i online. Kasa biletowa Filharmonii łódzkiej czynna jest od poniedziałku do piątku g. 10.00-16.00. Od września czynna będzie od g. 10.00 do 18.00, we wtorki i piątki – do 20.00.
Podczas inauguracji sezonu 11 września (piątek) wystąpią oba zespoły Filharmonii Łódzkiej: Orkiestra Symfoniczna i Chór pod batutą dyrektora artystycznego FŁ Pawła Przytockiego oraz solistka, Julia Kociuban. Usłyszymy pieśni Romualda Twardowskiego, koncert fortepianowy Grażyny Bacewicz i symfonię Dymitra Szostakowicza. Podczas kolejnych koncertów zabrzmią w Sali koncertowej m.in. koncerty wiolonczelowe: Roberta Schumanna i Camille'a Saint-Saënsa, skrzypcowe: Carla Nielsena i Mieczysława Karłowicza Beethovenowska Missa solemnis, symfonie Dvořáka, Schumanna, Brahmsa i Sibeliusa. Przed nami łódzka premiera III Koncertu fortepianowego "Okruchy pamięci" Zygmunta Krauzego i koncert Radical Polish Ansambl, pod hasłem "Muzyka czwartego świata". Wystąpią znani i lubiani soliści, jak Krzysztof Meisinger, Bomsori Kim, Konstanty Andrzej Kulka czy Helena Zubanovich, i dyrygenci: prócz Pawła Przytockiego m.in. Michał Nesterowicz, Jörg-Peter Weigle, Andrzej Boreyko, Massimiliano Caldi czy Bassem Akiki.
Wszystkich spragnionych muzyki zapraszamy do Filharmonii Łódzkiej!

 

Fot. Marcin Stępień


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.