WKRÓTCE INAUGURACJA SEZONU!

Drodzy Państwo, 11 września rozpoczynamy nowy sezon artystyczny w FŁ. Trwa sprzedaż biletów na koncerty organizowane we wrześniu i październiku. Z repertuarem na te pierwsze dwa miesiące mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej. Bilety są dostępne w sprzedaży stacjonarnej i online. Kasa biletowa Filharmonii łódzkiej czynna jest od poniedziałku do piątku g. 10.00-16.00. Od września czynna będzie od g. 10.00 do 18.00, we wtorki i piątki – do 20.00.
Podczas inauguracji sezonu 11 września (piątek) wystąpią oba zespoły Filharmonii Łódzkiej: Orkiestra Symfoniczna i Chór pod batutą dyrektora artystycznego FŁ Pawła Przytockiego oraz solistka, Julia Kociuban. Usłyszymy pieśni Romualda Twardowskiego, koncert fortepianowy Grażyny Bacewicz i symfonię Dymitra Szostakowicza. Podczas kolejnych koncertów zabrzmią w Sali koncertowej m.in. koncerty wiolonczelowe: Roberta Schumanna i Camille'a Saint-Saënsa, skrzypcowe: Carla Nielsena i Mieczysława Karłowicza Beethovenowska Missa solemnis, symfonie Dvořáka, Schumanna, Brahmsa i Sibeliusa. Przed nami łódzka premiera III Koncertu fortepianowego "Okruchy pamięci" Zygmunta Krauzego i koncert Radical Polish Ansambl, pod hasłem "Muzyka czwartego świata". Wystąpią znani i lubiani soliści, jak Krzysztof Meisinger, Bomsori Kim, Konstanty Andrzej Kulka czy Helena Zubanovich, i dyrygenci: prócz Pawła Przytockiego m.in. Michał Nesterowicz, Jörg-Peter Weigle, Andrzej Boreyko, Massimiliano Caldi czy Bassem Akiki.
Wszystkich spragnionych muzyki zapraszamy do Filharmonii Łódzkiej!

Fot. Marcin Stępień

2024-04