Styczeń '19

Wernisaż wystawy

Przed koncertem 17 listopada, o g. 18.00 na foyer, II piętro odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy z cyklu „Nowa przestrzeń”. Tym razem będą to prace studentów Katedry Rysunku, Wydziału Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Będzie je można oglądać do 30 grudnia.

Katedra rysunku jest złożona z 7 zróżnicowanych pracowni, które programowo zajmują się edukacją wszystkich studentów. Spotykają się w nich studenci wszystkich lat z 6 wydziałów.
„W dzisiejszej „cyberrzeczywistości” rysowanie odręczne może wydawać się anachronizmem, ponieważ niemal każdy człowiek posiada sprzęt umożliwiający szeroko rozumianą obróbkę graficzną i nie zawaha się go użyć! – napisał dr Michał Rybiński, kierownik Katedry Rysunku. – W efekcie zalewani jesteśmy każdego dnia obrazami tworzonymi mechanicznie, seryjnie bez żadnego namysłu i kultury. (…) Nowego znaczenia nabierają słowa Herberta: «Jego wyobraźnia to kawałek deski, a za cały instrument ma drewniany patyk» w kontekście notebooka, tylko co stało się z wyobraźnią? Gdzie podziała się świadomość formy, kompozycji, złotego podziału. W dobie postępu nieustannie dokonuje się redefinicja pojęcia obrazu, której towarzyszy zawsze aktualne pytanie o wartość artystyczną dzieła, sens tworzenia Sztuki – ważne zwłaszcza w Akademii Sztuk Pięknych”.

Dla dzieci

Styczeń '19