Marzec '24

Walc z „Ziemi obiecanej” nominowany w plebiscycie Energia Kultury!

Walc z „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy, autorstwa Wojciecha Kilara, nagrany w czasie kwarantanny przez muzyków Orkiestry FŁ w ich domach, pod kierunkiem Pawła Przytockiego, został nominowany w plebiscycie Energia Kultury 2020!
Podczas pamiętnych pierwszych Świąt Wielkanocnych w pandemii był to głos nadziei – zabrzmiał muzyczny motyw tak bliski sercu każdego łodzianina, w wykonaniu łódzkich filharmoników. Było to wydarzenie niesłychanie poruszające, zarówno dla artystów, jak i dla odbiorców, którzy zdali sobie sprawę, jak ważny w ich życiu jest kontakt z muzyką i emocjonalna więź z ludźmi ją tworzącymi. Wszyscy zyskali przeświadczenie, że jest możliwe życie muzyczne w innej formie, że filharmonia i muzyka nie zniknęła, nie umarła – że nadal mogą doznawać muzycznych wzruszeń i oczekiwać powrotu „normalności” we wspólnocie z artystami.
Głosować można pod linkiem:

Marzec '24

2024-03