Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

W PANDEMII WSPIERAJMY SENIORÓW

FŁ uczestniczy w promocji uruchomionego właśnie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, programu rządowego, który koordynuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Celem tej ważnej inicjatywy jest wsparcie naszych najbliższych, ale także starszych samotnych osób, które jak nigdy potrzebują teraz naszej pomocy. W dobie pandemii najbardziej narażone są właśnie osoby starsze – nasi dziadkowie, rodzice, sąsiedzi. Jesteśmy im winni pomoc.
W akcję zaangażowali się Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej i Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem zachęcając kolejne organizacje do włączenia się w Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Mając świadomość, że organizacje młodzieżowe lub działające na rzecz młodzieży współpracują z wieloma młodymi ludźmi, zapraszamy je do współpracy, aby jeszcze lepiej pomagać Seniorom. Do tej pory w ten sposób zaangażowało się 175 organizacji młodzieżowych i obywatelskich.
Jeśli ktoś z Państwa – a słowa te kierujemy przede wszystkim do osób młodych – chciałby pracować w charakterze wolontariusza, to rejestracja prowadzona jest na stronie https://wspierajseniora.pl/
Wolontariusze mają bardzo proste zadanie. Po rejestracji na powyższej stronie skontaktuje się z nimi Ośrodek Pomocy Społecznej, który wskaże im seniora potrzebującego pomocy. Następnie wystarczy w zależności od dostępnego czasu i zadeklarowanych w formularzu zgłoszeniowym zadań pomóc Seniorowi. Wsparcia można udzielić np. poprzez zrobienie zakupów (na koszt seniora), wyprowadzenie psa, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych w jego imieniu lub zwykłą rozmowę telefoniczną. To bardzo proste czynności, a znacznie mogą ułatwić życie osobom szczególnie zagrożonym w czasie epidemii.

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.