Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

TYDZIEŃ Z SOLISTAMI

W tym tygodniu gośćmi naszego FB będą soliści. Zespół jazz-soulowy Blue Café zrealizował film we wnętrzach Filharmonii Łódzkiej. „Ave Maria” (Meditation on the 1st Prelude by J.S. Bach) Charlesa Gounoda usłyszymy w wykonaniu Dominiki Gawędy i Pawła Ruraka-Sokala. „Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło” – Oscar Wilde. Muzycy zespołu zadedykowali film „wszystkim, którzy ratując życie innych narażają własne w czasie pandemii Covid-19, oraz wszystkim ludziom Sztuki i instytucjom kulturalnym czekającym na otwarcie scen”.
Specjalnie dla naszych słuchaczy wystąpi Iza Połońska. Usłyszymy fragment znanego fanom polskiej piosenki utworu pt. „Zamiast”. Autorką tekstu jest Magdalena Czapińska, autorem muzyki – Włodzimierz Korcz. Piosenki z charyzmatycznymi tekstami Magdy Czapińskiej, pełnymi mądrości i prawdy, Iza Połońska miała wykonać – wraz z zespołem i Orkiestrą Symfoniczną FŁ – podczas koncertu „Wsiąść do pociągu”, zaplanowanego w Filharmonii na 2 czerwca. „A skoro wszystko lepiej wiesz, Bo patrzysz na nas z lotu ptaka, To powiedz czemu tak mi jest, Że czasem tylko siąść i płakać”…
Piotr Kozłowski, kontrabasista Orkiestry Symfonicznej FŁ, zagra Preludium z II Suity J.S. Bacha. Film powstał w pięknym parku otaczającym Zamek w Oporowie (sceneria jak z Festiwalu „Kolory Polski”…)
W kolejnej odsłonie „Nasłuchiwania online” Agata Kwiecińska porozmawia z Agatą Szymczewską, skrzypaczką i kameralistką, laureatką wielu konkursów skrzypcowych, w tym Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Przypominamy, że profil Filharmonii Łódzkiej znajdą Państwo także na Instagramie.

Na zdjęciu Agata Szymczewska, fot. z FB artystki

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.