Październik '21

po wt śr cz pt so nd
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
 
 
 
11
12
13
14
17
 
 
 
 
 
18
20
21
24
 
 
 
 
25
27
28
30
31
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Tydzień z Nézet-Séguinem

 
Kanadyjski dyrygent Yannick Nézet-Séguin od sezonu 2018/2019 pełni funkcję dyrektora artystycznego nowojorskiej Metropolitan Opera. Bieżący tydzień transmisji jest poświęcony spektaklom realizowanym pod jego kierownictwem artystycznym. 
Nézet-Séguin (ur. 1975) był dyrektorem artystycznym i dyrygentem kilku wybitnych zespołów: Rotterdam Philharmonic Orchestra, Philadelphia Orchestra i Orchestre Métropolitain w Montrealu, a także London Philharmonic Orchestra (jako dyrygent gościnny). Jest regularnie zapraszany do współpracy przez wiodące zespoły europejskie, takie jak Berliner Philharmoniker, Wiener Philharmoniker czy Bayerischer Rundfunk Sinfonieorchester. Przygotowuje muzycznie spektakle operowe w Teatro alla Scala w Mediolanie, londyńskich Royal Opera House i Covent Garden czy Wiener Staatsoper.
Muzycy i dyrektorzy orkiestr podkreślają zaraźliwą energię, ujmujące usposobienie i niezwykłe podejście do artystów i dzieł, które prezentuje ten artysta. Gdy jako 35-latek objął kierownictwo orkiestry w Filadelfii, zaczęto wieszczyć mu wielką karierę i przewidywać, że dołączy do panteonu wielkich dyrygentów XXI wieku, którzy wkrótce zastąpią dawnych mistrzów. Na razie to przewidywanie się sprawdza. W najbliższych dniach będzie można obejrzeć m.in. "Fausta" Gounoda, "Traviatę" Verdiego, "Turandot" Pucciniego i "Wozzecka" Berga pod batutą Yannicka Nézet-Séguin.
Każdy spektakl dostępny jest bezpłatnie przez jedną dobę, w pozostałym czasie dostęp do niego można wykupić. Na stronie Filharmonii Łódzkiej udostępniamy bezpłatnie programy do spektakli Met w formie plików pdf.  
 
Na zdjęciu: Piotr Beczała jako Książę i Renée Fleming jako tytułowa Rusałka w operze Dvořáka. Fot. Ken Howard/Metropolitan Opera

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Październik '21

2021-10

02
QUEEN SYMFONICZNIE2 października 16:00
26
MAŁY KSIĄŻĘ26 października 17:00
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.