Sierpień '22

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
21
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
28
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

SPOTKANIE Z ELŻBIETĄ SIKORĄ

W piątek 3 czerwca w FŁ odbędzie się światowe prawykonanie II Koncertu organowego Elżbiety Sikory. Przed koncertem zapraszamy na spotkanie z kompozytorką.

Elżbieta Sikora należy do ścisłej czołówki kompozytorek europejskich XX i XXI wieku. Szczególnym zainteresowaniem darzyła zawsze muzykę elektroniczną, a swoje utwory realizowała w wielu znanych ośrodkach w Europie Zachodniej i Polsce. Dziś nadal lubi łączyć nowe technologie z muzyką instrumentalną, ale chętnie pisze również utwory przeznaczone na tradycyjne składy. Tak jest w przypadku II Koncertu na organy i orkiestrę, który zamówiła u niej Filharmonia Łódzka. O swoim najnowszym utworze kompozytorka napisała m.in. tak: „II Koncert […] zbudowany jest, podobnie jak pierwszy, cyklicznie: składa się z trzech części, które, zależnie od woli dyrygenta, mogą być grane oddzielnie lub attacca. Nie ma tu żadnych podtekstów czy znaczeń. Jest tylko muzyka”.

Godzinę przed koncertem będzie można spotkać się z Elżbietą Sikorą. Na rozmowę, którą poprowadzi Piotr Matwiejczuk, zapraszamy do Sali Kameralnej FŁ o 18.00 w piątek 3 czerwca 2022 roku.

Wydawcą utworów Elżbiety Sikory jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

 

Elżbieta Sikora, fot. Bartek Barczyk/PWM


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.