Styczeń '19

po wt śr cz pt so nd
31
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
13
 
 
 
14
16
17
 
 
 
21
22
23
24
27
 
 
 
 
 
28
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Rok Moniuszki

Filharmonia Łódzka, podobnie jak wiele innych instytucji kultury, także uczestniczy w świętowaniu Roku Moniuszki. 10 maja zapraszamy na koncert „Viva Moniuszko – Stanisławowi Moniuszce w 200-lecie urodzin”. Naszym zamiarem jest przypomnienie twórczości religijnej kompozytora, a także jednego z jego mniej znanych dzieł scenicznych. W programie wieczoru III Litania Ostrobramska i „Sonety krymskie” (wybór) oraz wykonanie koncertowe opery „Verbum nobile”. W ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego przygotowujemy także specjalne wydarzenie dla dzieci.
Rok 2019 został ustanowiony rokiem Moniuszki zarówno przez polski Sejm, jak i UNESCO. 5 maja minie 200 lat od narodzin naszego narodowego kompozytora. Rok Moniuszki zainaugurowało w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej koncertowe wykonanie „Halki” w języku włoskim, z grającą na instrumentach historycznych orkiestrą Europa Galante pod dyrekcją Fabio Biondiego. W Łodzi początkiem obchodów Roku Moniuszkowskiego było przedstawienie „Strasznego dworu” w Teatrze Wielkim 5 stycznia.

Q
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski

Styczeń '19

2019-01

04
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.