Marzec '19

po wt śr cz pt so nd
25
26
27
28
1
2
3
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
 
17
 
18
19
20
21
 
 
 
 
25
27
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Rok Moniuszki

Filharmonia Łódzka, podobnie jak wiele innych instytucji kultury, także uczestniczy w świętowaniu Roku Moniuszki. 10 maja zapraszamy na koncert „Viva Moniuszko – Stanisławowi Moniuszce w 200-lecie urodzin”. Naszym zamiarem jest przypomnienie twórczości religijnej kompozytora, a także jednego z jego mniej znanych dzieł scenicznych. W programie wieczoru III Litania Ostrobramska i „Sonety krymskie” (wybór) oraz wykonanie koncertowe opery „Verbum nobile”. W ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego przygotowujemy także specjalne wydarzenie dla dzieci.
Rok 2019 został ustanowiony rokiem Moniuszki zarówno przez polski Sejm, jak i UNESCO. 5 maja minie 200 lat od narodzin naszego narodowego kompozytora. Rok Moniuszki zainaugurowało w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej koncertowe wykonanie „Halki” w języku włoskim, z grającą na instrumentach historycznych orkiestrą Europa Galante pod dyrekcją Fabio Biondiego. W Łodzi początkiem obchodów Roku Moniuszkowskiego było przedstawienie „Strasznego dworu” w Teatrze Wielkim 5 stycznia.

Q
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Dla dzieci - Bawialnia
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej
Wirtualna rzeczywistość

Marzec '19

2019-03

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.