luty '23

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

ROCZNICA URODZIN ARTURA RUBINSTEINA

W najbliższą sobotę, 28 stycznia, w 136. rocznicę urodzin Artura Rubinsteina, patrona Filharmonii Łódzkiej, Koło Przewodników im. Rajmunda Rembielińskiego O/Łódź PTTK i Towarzystwo Przyjaciół Łodzi zapraszają wszystkich miłośników wielkiego pianisty na okolicznościowe spotkanie.

O godz. 12.00 przy tablicy pamiątkowej na ul. Piotrkowskiej 78 złożone zostaną kwiaty, po czym odbędzie się spacer szlakiem Mistrza do Filharmonii Łódzkiej, który poprowadzą Krzysztof Ambroziak i Anna Nowalińska.

O 13.00 w Filharmonii zaplanowane zostało spotkanie z dr. Maciejem Janikiem, zastępcą dyrektora Archiwum Państwowego w Łodzi i autorem książki o słynnym łodzianinie „Artur Rubinstein. Łódzkie tropy”, której wydawcą jest Filharmonia Łódzka. Maciej Janik opowie o swoich najnowszych odkryciach dotyczących wczesnych lat życia Rubinsteina. Nie zabraknie niespodzianek!

Wstęp na spotkanie wolny.

 

 

 

Artur Rubinstein w 1906 roku, źródło: Library of Congress


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

luty '23

2023-02

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.