Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Promocja na dwa koncerty

6 i 9 października
Zapraszamy na dwa koncerty z muzyką wokalną: dziś występ Olgi Pasiecznik zainauguruje cykl koncertów kameralnych w tym sezonie artystycznym. W piątek "Fidelio" Ludwiga van Beethovena - jedyna opera tego kompozytora. Z tej okazji oferujemy Państwu promocję: na hasło 'muzyka wokalna' na każdy z tych koncertów można kupić bilety z rabatem 50% od ceny zasadniczej. Promocja obowiązuje w kasach biletowych FŁ i w sprzedaży internetowej. Przypominamy, że ze względów epidemiologicznych na widowni jest do dyspozycji mniejsza niż zazwyczaj liczba miejsc.
Olga Pasiecznik występuje na najlepszych światowych scenach, m.in w Opéra Bastille, Théâtre des Champs-Élysées i Salle Pleyel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Palais des Beaux-Arts w Brukseli. Przez wiele lat była związana z Warszawską Operą Kameralną, obecnie jest solistką Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie. Wykonuje utwory kameralne, oratoryjne i symfoniczne w niemal wszystkich krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Nagrała ponad 50 płyt CD. Ważne miejsce w jej repertuarze zajmuje pieśń romantyczna i impresjonistyczna oraz muzyka współczesna. W Łodzi artystka wykona "Iluminacje" Benjamina Brittena, skomponowane w 1939 r. do słów Arthura Rimbauda, oraz "Agnus Dei" Zdzisława Szostaka. W programie jest też prawykonanie "Trzech tańców wyimaginowanych" na orkiestrę kameralną Krzysztofa Grzeszczaka. 
Solistce będzie towarzyszyć działająca od 2012 roku Orkiestra Kameralna PRIMUZ pod kierownictwem Łukasza Błaszczyka. 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.