Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Pożegnajmy Maestro Szostaka

W czasie koncertu 21.09, inaugurującego nowy sezon artystyczny, a dedykowanego pamięci Zdzisława Szostaka, w foyer na 1 piętrze przy zdjęciu Maestro będzie wystawiona księga pamiątkowa. Można w niej dokonać wpisu, który stanowi refleksję lub wspomnienie z Nim związane, lub umieścić słowa pożegnania czy podziękowania.

Zdzisław Szostak zmarł 7.09, w wieku 89 lat. Od 1971 do 1987 był zastępcą dyrektora do spraw artystycznych i dyrygent Filharmonii Łódzkiej, cenionym i lubianym przez łódzkich filharmoników. To ważna postać łódzkiego życia muzycznego – kompozytor, twórca muzyki symfoniczno-oratoryjnej i kameralnej oraz ilustracji muzycznych do filmów kinowych i telewizyjnych, pedagog Akademii Muzycznej. Zagłębiak z urodzenia (ur. w Sosnowcu), łodzianin z wyboru, „dyrygent ze stoperem w sercu”. Wielka postać naszego filharmonicznego świata, Przyjaciel i Autorytet. Dziękujemy za wszystko, drogi Maestro. Pozostanie Pan na zawsze dobrym duchem tego miejsca.
 

 

 

 

Fot. Dariusz Kulesza


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.