Marzec '24

PO KONCERCIE W WIEDNIU

Miło nam poinformować, że po koncercie muzyków FŁ w Wiedniu otrzymaliśmy list od Rafała Sobczaka, dyrektora Instytutu Polskiego w Wiedniu.

Dnia 13.01.2022 r., z okazji inauguracji polskiego przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Instytut Polski w Wiedniu we współpracy ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy OBWE w Wiedniu zorganizował uroczysty koncert z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych RP, Zbigniewa Raua, Sekretarz Generalnej OBWE, Helgi Schmid, oraz przedstawicieli korpusu dyplomatycznego.

W trakcie wieczoru w Palais Niederösterreich zaproszeni goście usłyszeli utwory wybitnych polskich kompozytorów: Grażyny Bacewicz, Józefa Świdra, Romana Maciejewskiego oraz austriackich twórców związanych z Wiedniem: Josepha Haydna oraz Alexandra von Zemlinskiego.

Utwory wykonali soliści jednej z czołowych polskich filharmonii – Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina: Ewelina Zawiślak – flet, Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Roman Pryliński – klarnet, Krzysztof Kamiński – fagot, Zbigniew Monkiewicz – waltornia.

Pragnę serdecznie podziękować Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi za wkład, którego dokonała do wzbogacenia tego wyjątkowego wieczoru. Wyjątkowy koncert był wykonany na najwyższym poziomie i stał się tym samym najważniejszym wydarzeniem spotkania. Jako Dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu jestem dumny, że mogłem być częścią tego przedsięwzięcia i będę zaszczycony móc kontynuować współpracę z Filharmonią w przyszłości.

Łącze pozdrowienia,
Rafał Sobczak