Październik '20

Pierwsze po wakacjach „Nasłuchiwanie”

Na profilu edukacyjnym FŁ na FB wkrótce pojawi się nagranie z pierwszego po wakacjach spotkania z cyklu „Nasłuchiwanie”. Gościem Agaty Kwiecińskiej będzie ceniona publicystka muzyczna Dorota Kozińska. Jest ona latynistką, tłumaczką, współpracownicą „Tygodnika Powszechnego”, Programu Drugiego Polskiego Radia i Polskiego Radia Chopin, felietonistką „Teatru”, wcześniej także redaktorką „Ruchu Muzycznego”. Zajmuje się krytyką operową. Prowadzi stronę www.atorod.pl, poświęconą zagadnieniom sztuki wokalnej i teatru operowego.
Rozmowa będzie dotyczyła aktualnej sytuacji w życiu muzycznym w Polsce i za granicą. Dorota Kozińska obserwuje ją z bliska, podróżując (z zachowaniem rygorów i zasad bezpieczeństwa) do europejskich instytucji muzycznych. Obecny sezon artystyczny  jest w niczym niepodobny do poprzednich, naznaczony restrykcjami epidemiologicznymi, które istotnie rzutują na możliwości działania. Jak różne instytucje sobie z tym radzą, jakie przyjmują strategie planowania, czego się boją i jak na ich ofertę reaguje publiczność? Zachęcamy do słuchania.

Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie