Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

OSTATNIE POŻEGNANIE

Z ogromnym żalem informujemy, że zmarła Barbara Trojanowska, wspaniała Artystka, przez ponad 40 lat skrzypaczka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.
Wychowanka znakomitych artystów - Ireny Dubiskiej, Franciszka Jamrego a wcześniej Jerzego Wasieli, z łódzką filharmonią związana od 1976 roku, równolegle pełniła też funkcję koncertmistrza Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego. Występowała też jako solistka – z towarzyszeniem orkiestry oraz jako współwykonawczyni koncertów kameralnych, m.in. na estradzie łódzkiej filharmonii. Wspólnie z pianistką Elżbietą Tyszecką, stawiając sobie za cel wykonywanie utworów kompozytorów polskich mniej znanych, a nierzadko zapomnianych, począwszy od 1995 roku nagrały szereg płyt m.in. z utworami Władysława Żeleńskiego, Zygmunta Stojowskiego, Mieczysława Weinberga i Aleksandra Tansmana.

Basiu! Będzie nam Ciebie bardzo brakowało! Twojego uśmiechu, energii, temperamentu, siły i woli życia!

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 19 sierpnia, o g. 12:00 na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Józefa przy ul. Ogrodowej 39 w Łodzi.
Rodzinie i Bliskim Zmarłej przekazujemy serdeczne kondolencje.

 

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.