Grudzień '20

Odszedł Jan Targowski

Nagle odszedł od nas Jan Targowski, Wielki Przyjaciel muzyki i Filharmonii. Dziennikarz Radia Łódź, autor cenionych audycji muzycznych, prezenter, recenzent, wykładowca łódzkiej Akademii Muzycznej. Wielokrotnie prowadził koncerty w FŁ i podczas Festiwalu „Kolory Polski”. W każdy czwartek o 22.00 jego ciepły głos przynosił nam, słuchaczom, ukojenie. Koncert w najbliższy piątek 28 lutego dyrekcja i członkowie Orkiestry Symfonicznej FŁ dedykują tej drogiej im postaci. Cała filharmoniczna społeczność żegna Jana Targowskiego w wielkim smutku.
Mówił, że muzyka przenosi go na wyspy szczęśliwe. Teraz jest tam na zawsze.

Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie