Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Odłóg - wernisaż wystawy

Odłóg to efekt współpracy Dominiki Sadowskiej (artystka wizualna, dydaktyk łódzkiej ASP oraz Szkoły Filmowej) i Jacka Gmacha (projektant ubioru, doktorant łódzkiej ASP). Wystawa jest efektem połączenia obiektów tekstylnych i fotografii. Punktem wyjścia projektu było zwrócenie uwagi na problem wytwarzania ogromnej ilości odpadów tekstylnych powstających w wyniku krojenia tkanin i dzianin przy masowej produkcji odzieży. Niepotrzebne i bezużyteczne ścinki posłużyły artystom jako materia do stworzenia nowych, przestrzennych form. Sfotografowane i podane w formie obrazów konstrukcje tekstylne zyskały niejednoznaczny charakter.

wernisaż 26.05.2017 godz. 18.00

Dominika Sadowska. Urodzona w Opolu. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2012 otrzymała doktorat w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Sadowska przetwarza rzeczywistość przy pomocy różnych środków (fotografia, rzeźba, obiekty, światło, grafika), łącząc to z  obrazami mentalnym i na tej podstawie  kreując nową całość. Interesuje ją przesunięcie w obrębie medium fotografii i przenikanie świata rzeczywistego i jego reprezentacji.

Jacek Gmach. Urodzony w Turku. Absolwent Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Mieszka i pracuje w Łodzi. Zajmuje się projektowaniem ubioru. Jego prace kojarzone są z oryginalnymi pomysłami, niebanalną konstrukcją i nietypowym detalem. W swojej twórczości łączy niekonwencjonalne surowce oraz przeciwstawne idee, tworząc nowe formy i wartości.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.