Styczeń '22

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

NOWY CYKL EDUKACYJNY

„O co w tym chodzi? Muzyka tworzona dziś” to pięć opowieści o utworach polskich kompozytorów współczesnych. 

W nowej serii filmów na profilu facebookowym Edukacja Filharmonii Łódzkiej na tytułowe pytanie odpowiadać będzie Artur Zagajewski, łódzki kompozytor i pedagog. Można już oglądać pierwszy odcinek poświęcony muzyce Marcina Stańczyka.

Cykl „O co w tym chodzi? Muzyka tworzona dziś” to pięć odcinków, z których każdy poświęcony będzie jednemu utworowi danego kompozytora. Artur Zagajewski opowiadać będzie o koncepcji, środkach wykonawczych i estetyce wybranej muzyki. Przy okazji przedstawiania fragmentów kompozycji będzie okazja poznania tajników warsztatu kompozytorskiego i sposób zapisu muzyki. Każdy odcinek został nagrany w innym miejscu, nawiązującym do treści utworu oraz inspiracji kompozytora.

Filmy będzie można oglądać co tydzień w poniedziałki na profilu edukacyjnym Filharmonii Łódzkiej na Facebooku. Ich bohaterami, oprócz Marcina Stańczyka, będą Artur Kwieciński, Marta Śniady, Kuba Krzewiński i Rafał Ryterski.

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Styczeń '22

2022-01

18
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.