Marzec '24

NOWY CYKL EDUKACYJNY

„O co w tym chodzi? Muzyka tworzona dziś” to pięć opowieści o utworach polskich kompozytorów współczesnych.

W nowej serii filmów na profilu facebookowym Edukacja Filharmonii Łódzkiej na tytułowe pytanie odpowiada Artur Zagajewski, łódzki kompozytor i pedagog.

Cykl „O co w tym chodzi? Muzyka tworzona dziś” to pięć odcinków, z których każdy poświęcony jest jednemu utworowi danego kompozytora. Artur Zagajewski opowiada o koncepcji, środkach wykonawczych i estetyce wybranej muzyki. Przy okazji przedstawiania fragmentów kompozycji przedstawia tajniki warsztatu kompozytorskiego i sposoby zapisu muzyki. Każdy odcinek został nagrany w innym miejscu, nawiązującym do treści utworu oraz inspiracji kompozytora.

Filmy można oglądać na profilu Edukacja Filharmonii Łódzkiej na Facebooku. Ich bohaterami są Marcin Stańczyk, Artur Kwieciński, Marta Śniady, Kuba Krzewiński i Rafał Ryterski.

Marzec '24

2024-03