Styczeń '22

NOWY CYKL EDUKACYJNY

„O co w tym chodzi? Muzyka tworzona dziś” to pięć opowieści o utworach polskich kompozytorów współczesnych.

W nowej serii filmów na profilu facebookowym Edukacja Filharmonii Łódzkiej na tytułowe pytanie odpowiadać będzie Artur Zagajewski, łódzki kompozytor i pedagog. Można już oglądać pierwszy odcinek poświęcony muzyce Marcina Stańczyka.

Cykl „O co w tym chodzi? Muzyka tworzona dziś” to pięć odcinków, z których każdy poświęcony będzie jednemu utworowi danego kompozytora. Artur Zagajewski opowiadać będzie o koncepcji, środkach wykonawczych i estetyce wybranej muzyki. Przy okazji przedstawiania fragmentów kompozycji będzie okazja poznania tajników warsztatu kompozytorskiego i sposób zapisu muzyki. Każdy odcinek został nagrany w innym miejscu, nawiązującym do treści utworu oraz inspiracji kompozytora.

Filmy będzie można oglądać co tydzień w poniedziałki na profilu edukacyjnym Filharmonii Łódzkiej na Facebooku. Ich bohaterami, oprócz Marcina Stańczyka, będą Artur Kwieciński, Marta Śniady, Kuba Krzewiński i Rafał Ryterski.

Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie