Marzec '23

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

NOWA KSIĄŻKA O RUBINSTEINIE

Czy Artur Rubinstein rzeczywiście urodził się w kamienicy przy Piotrkowskiej 78 w Łodzi? Gdzie spędził pierwsze lata swojego życia? Kim było jego rodzeństwo? Jakie były powody bankructwa jego ojca? Czy rzeczywiście uniknął służby w armii carskiej, tak jak opisuje to w pamiętnikach? Na te i inne pytania odpowiada nowa, fascynująca książka Macieja Janika „Artur Rubinstein. Łódzkie tropy”, wydana przez Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina.

Tę dwujęzyczną, polsko-angielską publikację nie tylko świetnie się czyta, lecz także z zachwytem ogląda. Zaprojektowana przez Studio Design, wysmakowana graficznie książka zawiera liczne reprodukcje nowo odkrytych źródeł archiwalnych, zdjęcia historyczne i współczesne oraz drzewa genealogiczne. Ponadto dołączony jest do niej w formie pendrive’a unikatowy film dokumentalny w reżyserii Henryki Rumowskiej (Telewizja Polska, 1975) „Spotkania z Arturem Rubinsteinem”. 

 

Książkę można nabyć w kasach biletowych Filharmonii Łódzkiej. 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obchody 40. rocznicy śmierci i 135. urodzin Artura Rubinsteina – Patrona Filharmonii Łódzkiej.

Finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

 

Created by studio-design.com.pl


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Marzec '23

2023-03

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.