Grudzień '21

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

NIEBO ZŁOTE CI OTWORZĘ…

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na wieczory słowno-muzyczne dedykowane Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.

Wieczory „Dzieci Niepodległej, artyści walczący piórem i czynem – „Niebo złote Ci otworzę…” będą zwięzłą i kunsztowną opowieścią narracyjną o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jego poetyckich fascynacjach, miłości do żony Barbary i losach wojennych w wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i muzyków Filharmonii Łódzkiej.

Ten wyjątkowy projekt, stanowiący efekt współpracy trzech prestiżowych instytucji kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, zostanie pokazany w pięciu miastach województwa łódzkiego w ramach programu „Łódzkie pamięta”: Łodzi, Bełchatowie, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim i Łowiczu.

Podczas wieczorów zaprezentujemy Państwu opowieść o K.K. Baczyńskim przygotowaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w reżyserii Matyldy Paszczenko.

Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi przedstawią interpretację wierszy i poezję śpiewaną do utworów Baczyńskiego. Oprawę muzyczną zapewni Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina.

Wieczory odbędą się:

  • 15 listopada o godz. 17 w Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi (ul. Przędzalniana 72 i transmisja online na kanale YouTube: https://youtu.be/f70OhOo9dr0);

  • 19 listopada o godz. 17 w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie (pl. Gabriela Narutowicza 1A);

  • 25 listopada o godz. 17 w Sieradzkim Centrum Kultury (ul. Dominikańska 19);

  • 1 grudnia o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (ul. 3 Maja 12);

  • 4 grudnia o godz. 17 w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu (ul. Pijarska 2).

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Filharmonia Łódzka.

Partnerzy wydarzenia: Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Sieradzkie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.

Bezpłatne bilety będą do odebrania w poszczególnych lokalizacjach od 10 listopada (WBP w Łodzi, MCK Bełchatów, CK Sieradz, MOK Piotrków Trybunalski, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu).

Wojewódzka Biblioteka Oubliczna w Łodzi będzie otwarta dla czytelników 12 i 13 listopada (piątek i sobota) w godz. 8.00–15.00, a 15 listopada (poniedziałek) od godz. 8.00. 

Informacje o darmowych zaproszeniach można uzyskać pod numerem: 42 663 03 41. 

Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej www.lodzkie.pl/kultura.

W czasie wydarzenia będą obowiązywać aktualne wytyczne sanitarne.

Serdecznie zapraszamy!


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Grudzień '21

2021-12

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.