Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„NASŁUCHIWANIE” Z PSYCHOLOGIEM MUZYKI

W najbliższej rozmowie z cyklu „Nasłuchiwanie” podejmiemy temat psychologicznych konsekwencji utrudnień w życiu koncertowym dla artystów i słuchaczy. Gościem Agaty Kwiecińskiej będzie psycholog muzyki Maria Chełkowska-Zacharewicz.
„Brak możliwości odbierania muzyki na żywo, uczestniczenia w koncertach czy oglądania spektakli operowych musi wpływać na naszą psychikę – mówi Agata Kwiecińska. – Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób pandemia zmieniła formy obcowania z muzyką – zarówno publiczności, jak i samych muzyków, czego najbardziej nam brakuje i co dobrego może wyniknąć z wszechobecnych streamingów”.
Maria Chełkowska-Zacharewicz łączy doświadczenie muzyczne z powołaniem psychologa. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach oraz szkolenia i warsztaty, korzystając z wiedzy opartej na badaniach naukowych. W ramach projektu Strefa Harmonii wspiera muzyków na różnych etapach kariery poprzez spotkania indywidualne, warsztaty stacjonarne i online. Efekty swojej pracy naukowej i popularnonaukowej prezentuje w książce „Psychologia muzyki”, w tekstach naukowych i popularnonaukowych oraz na blogu www.psychologiamuzyki.pl.
Kolejny odcinek „Nasłuchiwania” opublikujemy w najbliższą niedzielę, 21 marca, na profilu edukacyjnym Filharmonii Łódzkiej „Od malucha do melomana”.

 

Na zdjęciu Maria Chełkowska-Zacharewicz


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.