Marzec '24

„NASŁUCHIWANIE” Z PSYCHOLOGIEM MUZYKI

W najbliższej rozmowie z cyklu „Nasłuchiwanie” podejmiemy temat psychologicznych konsekwencji utrudnień w życiu koncertowym dla artystów i słuchaczy. Gościem Agaty Kwiecińskiej będzie psycholog muzyki Maria Chełkowska-Zacharewicz.
„Brak możliwości odbierania muzyki na żywo, uczestniczenia w koncertach czy oglądania spektakli operowych musi wpływać na naszą psychikę – mówi Agata Kwiecińska. – Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób pandemia zmieniła formy obcowania z muzyką – zarówno publiczności, jak i samych muzyków, czego najbardziej nam brakuje i co dobrego może wyniknąć z wszechobecnych streamingów”.
Maria Chełkowska-Zacharewicz łączy doświadczenie muzyczne z powołaniem psychologa. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach oraz szkolenia i warsztaty, korzystając z wiedzy opartej na badaniach naukowych. W ramach projektu Strefa Harmonii wspiera muzyków na różnych etapach kariery poprzez spotkania indywidualne, warsztaty stacjonarne i online. Efekty swojej pracy naukowej i popularnonaukowej prezentuje w książce „Psychologia muzyki”, w tekstach naukowych i popularnonaukowych oraz na blogu www.psychologiamuzyki.pl.
Kolejny odcinek „Nasłuchiwania” opublikujemy w najbliższą niedzielę, 21 marca, na profilu edukacyjnym Filharmonii Łódzkiej „Od malucha do melomana”.

Na zdjęciu Maria Chełkowska-Zacharewicz

Marzec '24