Marzec '24

"Nasłuchiwanie" z Marzeną Bomanowską

Gościem niedzielnej (21.02.2021) rozmowy z cyklu "Nasłuchiwanie" była Marzena Bomanowska, redaktorka książki "Współnym głosem. 50 lat Chóru Filharmonii Łódzkiej", którą od 19 lutego można kupić w kasach FŁ. Rozmowa zostanie opublikowana na profilu edukacyjnym FŁ "Od malucha do melomana" na Facebooku w niedzielę 21 lutego.
Marzena Bomanowska jest dyrektorem Muzeum Kinematografii (od 2015 r.), wcześniej była rzecznikiem prasowym łódzkiej filmówki, przez ponad 20 lat pracowała w „Gazecie Wyborczej” jako dziennikarka, następnie kierownik działu kultury. Otrzymała Złote Pióro za profesjonalizm, inicjatywę i prowadzenie na wysokim poziomie działu kultury łódzkiej edycji „GW”. Jest autorką książki „7 rozmów o Katarzynie Kobro”, za którą dostała Nagrodę Grohmana, oraz współredaktorką wydawnictw: „Powidoki/Afterimages. Szkoła Filmowa w Łodzi”, „Spacerownik łódzki 2”, „Sejsmograf duszy. Kino według Marii Kornatowskiej”, „W kręgu neoawangardy – Warsztat Formy Filmowej”.
Prowadząca "Nasłuchiwanie" Agata Kwiecińska zapowiada: "Stworzenie albumu o muzyce zawsze jest wielkim wyzwaniem, bo przecież to, co najważniejsze - czyli dźwięk - nie może zaistnieć na papierze. Jubileusz Chóru Filharmonii Łódzkiej domyka wyjątkowa publikacja, coś więcej niż tylko album jubileuszowy. To opowieść o wspólnocie śpiewających ludzi, ich przewodnikach - czyli trzech chórmistrzach, o historii Łodzi i fizjologii śpiewania. Jak to wszystko pogodzić i zmieścić w jednej publikacji? O tym rozmawiam w ostatnim Nasłuchiwaniu".

Marzec '24

2024-03