Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Nasłuchiwanie" z Marzeną Bomanowską

Gościem niedzielnej (21.02.2021) rozmowy z cyklu "Nasłuchiwanie" była Marzena Bomanowska, redaktorka książki "Współnym głosem. 50 lat Chóru Filharmonii Łódzkiej", którą od 19 lutego można kupić w kasach FŁ. Rozmowa zostanie opublikowana na profilu edukacyjnym FŁ "Od malucha do melomana" na Facebooku w niedzielę 21 lutego.
Marzena Bomanowska jest dyrektorem Muzeum Kinematografii (od 2015 r.), wcześniej była rzecznikiem prasowym łódzkiej filmówki, przez ponad 20 lat pracowała w „Gazecie Wyborczej” jako dziennikarka, następnie kierownik działu kultury. Otrzymała Złote Pióro za profesjonalizm, inicjatywę i prowadzenie na wysokim poziomie działu kultury łódzkiej edycji „GW”. Jest autorką książki „7 rozmów o Katarzynie Kobro”, za którą dostała Nagrodę Grohmana, oraz współredaktorką wydawnictw: „Powidoki/Afterimages. Szkoła Filmowa w Łodzi”, „Spacerownik łódzki 2”, „Sejsmograf duszy. Kino według Marii Kornatowskiej”, „W kręgu neoawangardy – Warsztat Formy Filmowej”.
Prowadząca "Nasłuchiwanie" Agata Kwiecińska zapowiada: "Stworzenie albumu o muzyce zawsze jest wielkim wyzwaniem, bo przecież to, co najważniejsze - czyli dźwięk - nie może zaistnieć na papierze. Jubileusz Chóru Filharmonii Łódzkiej domyka wyjątkowa publikacja, coś więcej niż tylko album jubileuszowy. To opowieść o wspólnocie śpiewających ludzi, ich przewodnikach - czyli trzech chórmistrzach, o historii Łodzi i fizjologii śpiewania. Jak to wszystko pogodzić i zmieścić w jednej publikacji? O tym rozmawiam w ostatnim Nasłuchiwaniu".

https://www.facebook.com/odmaluchadomelomana/videos/866240464213894 

https://www.youtube.com/watch?v=FBsZLZgK74M&t=3s


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.