Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„NASŁUCHIWANIE” Z MACIEJEM JANIKIEM

Gościem Agaty Kwiecińskiej w kolejnym „Nasłuchiwaniu” online jest Maciej Janik, od 40 lat pracownik Archiwum Państwowego w Łodzi, meloman, przyjaciel Filharmonii. Jak sam mówi, „łączy wykształcenie historyczne z pełnym pasji stosunkiem do muzyki”. Nęci go tropienie archiwalnych śladów wybitnych łodzian – Grażyny Bacewicz, Pawła Kleckiego, Aleksandra Tansmana. W najnowszym „Nasłuchiwaniu” (dostępne na: https://www.facebook.com/odmaluchadomelomana/posts/247619236932127) dzieli się z widzami informacjami o dzieciństwie Artura Rubinsteina – mówi o miejscach, w których mieszkał, i o najbliższej rodzinie.
Melomani związani z FŁ są głodni wiedzy o swoim patronie, o historii instytucji i jej splataniu się z historią miasta, kraju i świata. Archiwa Państwowe poznawali np. podczas wycieczek organizowanych w ramach festiwalu „Kolory Polski”. Doceniają pracę archiwistów, a tym bardziej to, że mają oni chęć i umiejętność przekazywania ogółowi informacji, które można z archiwów zaczerpnąć.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.