Marzec '24

NASŁUCHIWANIE Z JOANNĄ FRESZEL

W najbliższym „Nasłuchiwaniu” Agata Kwiecińska gościć będzie śpiewaczkę Joannę Freszel.

W noc wigilijną – zgodnie z tradycją – czekamy na to, aż zwierzęta przemówią ludzkim głosem. Może jednak ważniejsze byłoby zastanowienie się nad tym, czym dla nas jest ten ludzki głos, do czego go używamy, jak słuchać ludzkiego głosu drugiego człowieka i co w mowie i śpiewie ma on nam do przekazania.

W przedświątecznym „Nasłuchiwaniu” o głosie ludzkim Agata Kwiecińska porozmawia z prawdziwą specjalistką w tej materii – Joanną Freszel, która weźmie udział w łódzkim wykonaniu Oratorium „Paulus” Feliksa Mendelssohna. Dla tej śpiewaczki głos nie stanowi barier, przeciwnie – jest niczym nieograniczonym narzędziem wyrazu artystycznego.

Kolejny odcinek „Nasłuchiwania” zostanie opublikowany w niedzielę na profilu edukacyjnym FŁ „Od malucha do melomana” na Facebooku.

Joanna Freszel, fot. Jacek Poremba

Marzec '24