Listopad '20

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„Nasłuchiwanie” online

 
Gościem najnowszego "Nasłuchiwania" jest Małgorzata Bosek, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.
Tym razem prowadząca cykl Agata Kwiecińska przygląda się trudnej pandemicznej codzienności młodzieży, przygotowującej się do zawodu muzyka, oraz jej pedagogów. "Rozmawiamy o tym, jak pandemia wpłynęła na system kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży. Z jakimi trudnościami mierzą się nauczyciele przedmiotów muzycznych, uczniowie i ich rodzice. Gdy myślimy o świecie muzycznym w dobie koronawirusa, przede wszystkim przychodzą nam na myśl filharmonie i teatry operowe, a tymczasem to, co się dzieje od wielu miesięcy mocno wpływa także na tych, którzy dopiero się kształcą i przygotowują do roli zawodowego muzyka. Odwołane koncerty, konkursy, niemożliwość spotkania się z nauczycielem instrumentu w jednym pomieszczeniu bardzo utrudnia proces kształcenia, ale są też i dobre strony tej sytuacji. O tym rozmawiam z Panią Dyrektor Bosek".
W okresie pandemii rozmowy z cyklu "Nasłuchiwanie" odbywają się online. Do obejrzenia kolejnego spotkania zapraszamy na profil Filharmonii Łódzkiej na Facebooku.
 
Na zdjęciu Małgorzata Bosek

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.