Listopad '20

„Nasłuchiwanie” online

Gościem najnowszego "Nasłuchiwania" jest Małgorzata Bosek, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.
Tym razem prowadząca cykl Agata Kwiecińska przygląda się trudnej pandemicznej codzienności młodzieży, przygotowującej się do zawodu muzyka, oraz jej pedagogów. "Rozmawiamy o tym, jak pandemia wpłynęła na system kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży. Z jakimi trudnościami mierzą się nauczyciele przedmiotów muzycznych, uczniowie i ich rodzice. Gdy myślimy o świecie muzycznym w dobie koronawirusa, przede wszystkim przychodzą nam na myśl filharmonie i teatry operowe, a tymczasem to, co się dzieje od wielu miesięcy mocno wpływa także na tych, którzy dopiero się kształcą i przygotowują do roli zawodowego muzyka. Odwołane koncerty, konkursy, niemożliwość spotkania się z nauczycielem instrumentu w jednym pomieszczeniu bardzo utrudnia proces kształcenia, ale są też i dobre strony tej sytuacji. O tym rozmawiam z Panią Dyrektor Bosek".
W okresie pandemii rozmowy z cyklu "Nasłuchiwanie" odbywają się online. Do obejrzenia kolejnego spotkania zapraszamy na profil Filharmonii Łódzkiej na Facebooku.

Na zdjęciu Małgorzata Bosek

Nasłuchiwanie