Październik '21

po wt śr cz pt so nd
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
 
 
 
11
12
13
14
17
 
 
 
 
 
18
20
21
24
 
 
 
 
25
27
28
30
31
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

NASŁUCHIWANIE

FŁ zainicjowała nowy cykl spotkań: „Nasłuchiwanie”, który prowadzi Agata Kwiecińska, dziennikarka radiowa, redaktorka wydawnictw muzycznych. „Czy tego chcemy, czy nie – żyjemy otoczeni dźwiękami – mówi. Wiele z nich to muzyka – sącząca się z wszelkiego rodzaju odbiorników, nie zawsze ta, której chcemy słuchać. Wielka ilość bodźców sprawia, że musimy je selekcjonować, a część ignorować. A czasem warto nasłuchiwać, żeby nie przegapić tego, co naprawdę ciekawe. Muzyka wciąż pozostaje najbardziej enigmatyczną dziedziną sztuki, językiem samym w sobie, który trudno przełożyć na słowa. Ale spróbujemy i z gronem znakomitych gości o muzyce będziemy dyskutować. O tym, jak jej słuchać, jak ją rozumieć i jak mieć z niej frajdę”.
Zapraszamy melomanów i przyjaciół Filharmonii, a także wszystkich zainteresowanych muzyką czy też mających chęć poznać nieco bliżej ciekawe osobowości ze świata kultury. Gośćmi spotkań będą znani soliści, dyrygenci, badacze i autorzy tekstów o muzyce i muzykach, a także inne postacie, na co dzień niedostępne dla przeciętnego odbiorcy sztuki.
Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w różne dni tygodnia, w Sali Kameralnej im. Henryka Czyża. Wstęp za okazaniem biletu – cena 5 PLN, zakup w kasach Filharmonii Łódzkiej.
Warto dodać, że tak wspaniale zapowiadający się cykl „Nasłuchiwania” kontynuuje ideę odbywającego się przez minione lata Salonu Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej, poszerzając jego formułę i czyniąc ją bardziej otwartą.
Koordynatorką nowego projektu jest Barbara Jakubowicz,barbara.jakubowicz@filharmonia.lodz.pl, tel. 601 160 048.

Harmonogram najbliższych spotkań:
23 lutego 2020 /niedziela /18.00
Gościem spotkania będzie Marcin Gmys – muzykolog, redaktor naczelny Radia Chopin.

24 marca 2020 /wtorek /18.00
Gościem spotkania będzie Maria Pomianowska – multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i pedagog w twórczy sposób czerpiąca z bogactwa polskiej muzyki ludowej i muzyki świata.

14 kwietnia 2020 /wtorek /18.00
Gościem spotkania będzie Tomasz Konieczny – bas-baryton śpiewający na najważniejszych operowych scenach świata (m.in. w Staatsoper w Wiedniu i Metropolitan Opera w Nowym Jorku).

Fot. Bartek Barczyk


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Październik '21

2021-10

02
QUEEN SYMFONICZNIE2 października 16:00
26
MAŁY KSIĄŻĘ26 października 17:00
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.