Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Muzycy Orkiestry Symfonicznej FŁ grają dla Państwa z domów

 
Zapraszamy do posłuchania Kujawiaka i Oberka z cyklu „Cztery tańce polskie” Aleksandra Tasmana w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FŁ pod dyrekcją Pawła Przytockiego https://filharmonia.lodz.pl/pl/o-fl/multimedia.
Nagranie zostało wykonane w okresie pandemii, zobaczymy na nim muzyków grających we własnych domach. W filmie pojawią się również wspomnienia o artyście.
Nagranie zwieńczyło tydzień online poświęcony Aleksandrowi Tansmanowi, urodzonemu w Łodzi kompozytorowi żydowskiego pochodzenia, który rozwinął błyskotliwą karierę w wielu krajach Europy i świata. Większość życia spędził we Francji, w okresie II wojny światowej przebywał w Stanach Zjednoczonych. W Polsce, ze względu na pochodzenie i fakt emigracji jego nazwisko przez wiele lat nie było obecne w programach koncertowych. Muzyka Tansmana jest komunikatywna i nietrudna w odbiorze: wiele utworów reprezentuje styl neoklasyczny, kompozytor inspirował się też folklorem różnych stron świata.
Zachęcamy do obejrzenia i umieszczania komentarzy pod filmem na naszym https://www.facebook.com/FilharmoniaLodzka/videos/1132545800446021

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.