Wrzesień '20

Można kupować bilety na koncerty nowego sezonu!

4 września w sali koncertowej FŁ, w której od miesięcy panowała przenikliwa cisza, odbył się pierwszy koncert sezonu artystycznego 2020/2021. W kasach można kupować bilety na koncerty wrześniowe i październikowe oraz dokonywać rezerwacji na koncerty do końca grudnia 2020 r.
Na stronie internetowej FŁ mogą Państwo zapoznać się z repertuarem koncertowym do końca 2020 roku. Jest on dobrany w taki sposób, by wymagał stosunkowo niewielkiego składu wykonawczego. Ponieważ zasady dotyczące bezpieczeństwa epidemiologicznego wymagają ograniczenia liczby dostępnych miejsc na widowni, oferujemy Państwu po dwa koncerty symfoniczne tygodniowo z różnym repertuarem.
Pierwszy powakacyjny koncert (4 września) podkreśli 250. rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena. Pianista Michał Drewnowski wykona II Koncert fortepianowy B-dur tego kompozytora, a będzie mu towarzyszyć Orkiestra FŁ pod batutą Błażeja Wincentego Kozłowskiego. Inauguracja sezonu zajmie dwa wieczory: 18 i 19 września pod kierunkiem dyrektora artystycznego FŁ Pawła Przytockiego zostanie wykonane oratorium "Stworzenie świata" Josepha Haydna. Ponadto w najbliższych miesiącach będzie można wysłuchać między innymi  Emila Młynarskiego (11 września - promocja płyty nagranej przez Filharmonię Łódzką), Georga Friedricha Haendla (17 października), Franza Schuberta (6 listopada).

Filharmonia Łódzka dokłada wszelkich starań, by wizyty na koncertach były bezpieczne i zgodne z aktualnymi przepisami epidemiologicznymi  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 Na sali koncertowej w czasie koncertu będzie mogła być zajęta tylko połowa miejsc. Każdy słuchacz jest zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami na naszej stronie internetowej.
Zawieszamy do odwołania sprzedaż wejściówek, działalność Bawialni, możliwość korzystania z systemu wirtualnej rzeczywistości VR, a także warszaty Odkrywcy Muzyki, Baby Boom Bum i Filharmonia z Klasą (z wyjątkiem materiałów internetowych). Do końca roku 2020, w związku z decyzją Metropolitan Opera, nie odbywają się też transmisje oper w cyklu „The Met: Live in HD”. Prosimy o wzięcie pod uwagę, że wprowadzane lokalnie, w reakcji na wzrost zakażeń, dodatkowe obostrzenia, mogą wpłynąć na zaplanowaną aktywność artystyczną. Nie można wykluczyć konieczności dodatkowego ograniczenia liczby miejsc na widowni (co czwarte miejsce) lub nawet odwołania koncertu. W takiej sytuacji Filharmonia podejmie wszystkie niezbędne działania umożliwiające jak największej grupie Słuchaczy udział w koncercie. Będą Państwo informowani o zmianach za pomocą elektronicznych środków przekazu: strony internetowej FŁ, profilu FŁ na Facebooku, mailingu.

Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie