Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

MIKOŁAJKOWE „NASŁUCHIWANIE”

 
Gościem mikołajkowego "Nasłuchiwania" będzie dyrygent Grzegorz Wierus, znany łódzkim melomanom jako pierwszy kierujący filharmonicznym amatorskim Chórem dla (nie)opornych. W niedzielę 6 grudnia Agata Kwiecińska zapyta go o rolę ciszy w życiu dyrygenta, o tęsknotę za publicznością w czasach koronawirusa i o nieoczywiste wyzwania w jego artystycznej biografii.
Grzegorz Wierus jest absolwentem studiów dyrygenckich w Akademii Muzycznej w Krakowie i studiów architektonicznych na Politechnice Krakowskiej. Od 2010 roku współpracuje z Filharmonią Łódzką, gdzie stworzył m.in. autorski cykl koncertów familijnych "Filharmonia: o co tyle hałasu!?" Dyrygował takimi zespołami jak Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Symfoniczna i Kameralna oraz Chór Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Orkiestra Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Od 2012 roku współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, obecnie jako dyrygent gościnny. Angażuje się w działania związane z muzyką współczesną i alternatywną oraz projekty z pogranicza muzyki profesjonalnej i amatorskiej. Prowadzi działania popularyzatorskie, współpracując m.in. z Fundacją ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, festiwalem Mała Warszawska Jesień oraz Instytutem Adama Mickiewicza. W poznańskiej operze prowadzi amatorski Chór Dziadów i Bab. W 2018 roku rozpoczął współpracę z Polskim Teatrem Tańca.Rozmowa z Grzegorzem Wierusem będzie dostępna na profilu Filharmonii Łódzkiej na Facebooku oraz na profilu edukacyjnym "Od malucha do melomana".
 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.