Marzec '24

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

Do 5 lutego trwają zapisy na seminarium online "Wokół Akcji Reinhardt" planowane na 12 lutego. Stanowi ono ostatni punkt tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu organizowanych przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Seminarium poprowadzą pracownicy Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Zapraszamy do udziału.
“Akcja Reinhardt” to realizowany przez Niemcy plan systematycznej i fizycznej likwidacji ludności żydowskiej. Tej Akcji jak i jej ofiarom, także w skali lokalnej, poświęcone będzie seminarium. Składają się nań dwa panele:

• Niemieckie obozy akcji “Reinhardt”. Miejsca zbrodni i muzea pamięci (Państwowe Muzeum na Majdanku)
  • Przebieg Aktion Reinhardt. Lokalne aspekty akcji (Muzeum Polaków Ratujących Żydów)

Seminarium realizowane będzie poprzez Skype. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Przydatne linki - informacje o zapisach, płatnościach, prelekcjach:

Marzec '24

2024-03