Grudzień '21

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

MAREK PIJAROWSKI O DYRYGOWANIU

„Najpierw odpowiedzmy sobie na fundamentalne pytanie: w jakim celu stoimy przed orkiestrą?", zastanawia się Marek Pijarowski w wywiadzie dla portalu „Presto”.

„Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna – po to, aby zespół, z którym będziemy pracować, zagrał najlepiej to, co ma w tej chwili na swoich pulpitach. Rolą dyrygenta jest wyzwolenie maksymalnej ilości pozytywnej energii, która kryje się w każdej orkiestrze i tylko czeka na uwolnienie”, mówi dyrygent. W obszernej rozmowie, którą przeprowadziła Maria Krawczyk, Maestro opowiada m.in. o latach doświadczeń za pulpitem dyrygenckim, współpracy z orkiestrami, swoich związkach z Łodzią i repertuarze koncertu, który poprowadzi 19 listopada.

Cały wywiad do przeczytania na stronie portalu „Presto”: 
Marek Pijarowski: Dyrygowanie to porozumienie z wykonawcą (prestoportal.pl)

Jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów, związany z Filharmonią Łódzką w latach 2002–2005 jako jej dyrektor artystyczny, wystąpił na naszej estradzie 19 listopada. Koncertem tym uczcił jubileusz 70-lecia urodzin i 50-lecia pracy artystycznej. W programie wieczoru znalazły się utwory Samuela Barbera, Richarda Wagnera i Ludwiga van Beethovena.

 

Marek Pijarowski z Orkiestrą Symfoniczną FŁ, fot. Marcin Stępień


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Grudzień '21

2021-12

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.