luty '20

Mamy dwie nominacje do „Fryderyka”!

Miło nam poinformować, że dwie płyty wydane przez firmę DUX, a nagrane z udziałem solistów i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej otrzymały nominację do nagrody „Fryderyk” w kategorii Muzyka poważna/Album Roku Muzyka Koncertująca. Płyta pierwsza to Koncert fortepianowy Grażyny Bacewicz i I Koncert fortepianowy Aleksandra Tansmana w wykonaniu: Julia Kociuban – fortepian, Paweł Przytocki – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna FŁ. Drugi z albumów zawiera nagranie dwóch koncertów skrzypcowych Emila Młynarskiego (I d-moll op. 11 i II D-dur op. 16) – solistą jest Piotr Pławner, także jemu towarzyszą łódzcy filharmonicy pod batutą Pawła Przytockiego. Muzykom i wydawcy serdecznie gratulujemy! Tak się składa, że gry Julii Kociuban będziemy mogli posłuchać już w piątek 31 stycznia. Natomiast Piotr Pławner zagra II Koncert skrzypcowy Młynarskiego w FŁ 15 maja.

Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie