Styczeń '22

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

KONCERT MUZYKÓW FŁ W WIEDNIU

Muzycy FŁ wystąpią w Wiedniu na koncercie specjalnym z okazji przejęcia przez Polskę przewodnictwa w OBWE.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie zrzesza 57 państw, w tym Polskę. Jej celem jest umacnianie bezpieczeństwa i współpracy w trzech wymiarach: polityczno-wojskowym, gospodarczo-ekologicznym i ludzkim.

W tym roku OBWE przewodzić będzie Polska. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oficjalnie zainauguruje przewodnictwo i nakreśli jego priorytety na posiedzeniu Stałej Rady OBWE w Wiedniu 13 stycznia 2022 roku.

Uroczystej inauguracji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie towarzyszyć będzie koncert kameralistów Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. W Wiedniu wystąpią: Ewelina Zawiślak – flet, Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Roman Pryliński – klarnet, Krzysztof Kamiński – fagot i Zbigniew Monkiewicz – waltornia. W programie koncertu znalazły się fragmenty utworów kompozytorów polskich i austriackich: „Mini-Quintetto” Józefa Świdra, „Humoreski” Alexandra Zemlinsky’ego, Kwintetów dętych Romana Maciejewskiego i Grażyny Bacewicz oraz Divertimenta Josepha Haydna.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Styczeń '22

2022-01

18
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.