Czerwiec '21

KONCERT KWINTETU DĘTEGO Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDOWCA

20 maja zrealizowaliśmy nagranie koncertu zorganizowanego z okazji Dnia Samorządowca, pod hasłem „Dzień Samorządowca w kwintecie”. Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie. Dzięki wsparciu Pana Marszałka Grzegorza Schreibera koncert kwintetu dętego został zarejestrowany przez TVP3 Łódź i jako audycja telewizyjna „Województwo Łódzkie Samorządowcom" zostanie wyemitowany na antenie TVP3 najpewniej 27 maja o 19.30.
Wystąpili soliści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina w składzie: Ewelina Zawiślak – flet, Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Zbigniew Monkiewicz – waltornia, Roman Pryliński – klarnet, Krzysztof Kamiński – fagot.
Program koncertu obejmował: Taniec słowiański nr 8 op. 46 Antonína Dvořáka, Cztery obrazy ze Słowacji Eugena Suchońa, Kwintet Tadeusza Szeligowskiego cz. I, Five Easy Dances Denesa Agaya i Quodlibet Arne Runninga.
Dzięki wysokiemu poziomowi sztuki wykonawczej i zaangażowaniu artystów wydarzenie ma szanse wpisać się w misję przełamywania istniejących stereotypów dotyczących trudności odbioru tzw. „kultury wysokiej” i promować muzykę klasyczną wśród mieszkańców województwa łódzkiego.

Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie