Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

W niedzielę 21 lipca o 12.30 z Łodzi wyruszy wycieczka trasą: Lubochnia – Czerniewice – Rzeczyca – Krzemienica – Łódź. Tegoroczne wycieczki zostały zorganizowane wspólnie przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i Filharmonię Łódzką. Każda z wycieczek kończy się wysłuchaniem koncertu i powrotem do Łodzi.
Obecna, jubileuszowa edycja „Kolorów Polski” zbiega się w czasie z setną rocznicą powstania województwa łódzkiego – program wycieczek został pomyślany tak, by ich uczestnicy mogli poznawać historię regionu.

Tradycje wczesnosłowiańskie i wątki związane z postacią współtwórcy polskiego teatru narodowego, Wojciecha Bogusławskiego, to główne motywy wycieczki w okolice Krzemienicy koło Rawy Mazowieckiej. Pagórkowaty obszar położony pomiędzy skrajem Puszczy Pilickiej a malowniczą Doliną Rawki tchnie spokojem, a w niewielkich, rozsianych wśród pól i lasów miejscowościach odnajdziemy kilka ciekawych architektonicznie, cennych obiektów zabytkowych.
W Rzeczycy w ciągu ostatnich kilku lat powstaje, dzięki wczesnosłowiańskiej grupie rekonstrukcyjnej „Ród Dębowego Liścia”, replika średniowiecznego grodziska. Kultywuje się tu tradycje dawnych Słowian, związane z rzemiosłem, codziennym życiem, wierzeniami. Odbywa się tutaj również jedyna w Polsce impreza rekonstrukcyjna poświęcona kobietom – Mokoszowisko. Wrażenia z Grodziska pozostają
w pamięci dzięki pokazom walk, warsztatom kulinarnym, pieczeniu chleba w prawdziwym piecu, wykonaniu własnoręcznie średniowiecznych zabawek czy strzelaniu z łuku.
Kościół w Krzemienicy powstał w XVI w., zbudowany jest w stylu gotyckim, z elementami renesansowymi. Ciekawostkę stanowi fakt, że kręcono w nim sceny do „Pana Wołodyjowskiego” („grał” kościół w Kamieńcu Podolskim).

Więcej informacji: w Punkcie Informacji Turystycznej w Manufakturze (695 131 113) i na stronie: www.rotwl.pl/wycieczki_kolory_polski_201

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.