Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

4 sierpnia odbędzie się wycieczka festiwalu Kolory Polski trasą: Łódź – Kutno – Krośniewice – Łódź. Startujemy o 10.00! W tym roku wycieczki zostały zorganizowane wspólnie przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i Filharmonię Łódzką. Każda z wycieczek kończy się wysłuchaniem koncertu i powrotem do Łodzi.

Obecna, jubileuszowa edycja „Kolorów Polski” zbiega się w czasie z setną rocznicą powstania województwa łódzkiego – program wycieczek został pomyślany tak, by ich uczestnicy mogli poznawać historię regionu.

 

Wycieczka po północnej części regionu – krainie typowo rolniczej, w której jednak odnajdziemy wiele interesujących obiektów zabytkowych, ale też i zaskakująco dużo nowoczesnych pomysłów na turystyczną
promocję tego obszaru województwa łódzkiego, leżącego w malowniczej pradolinie warszawsko-berlińskiej. Dwoma ośrodkami, stanowiącymi clou programu wycieczki, będą Kutno i Krośniewice. Przespacerujemy się po Kutnie – Mieście Róż i festiwalu nawiązującego do tradycji czasów saskich, poznamy najciekawszą część miasta, a wyjątkową atrakcją będzie pokazowy mecz rozgrywki Małej Ligi Baseballowej z możliwością zapoznania się z przepisami, a może nawet i próba gry z zawodowcami. W tutejszym oddziale Archiwum Państwowego czekają na zainteresowanych: opis miasta z 1820 r., dawne paszporty z fotografiami, ciekawostki z akt notarialnych i plakaty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości – a to wszystko okraszone niezwykłymi opowieściami pracowników archiwum.

Następnie, obejrzawszy najciekawsze zabytki Krośniewic – miejsca, gdzie przed budową autostrad A1 i A2 krzyżowały się dwie najważniejsze arterie komunikacyjne kraju (trasa Poznań-Warszawa i Katowice- Gdańsk) – zawitamy do tutejszego niezwykłego muzeum, w którym prezentowana jest niegdyś prywatna kolekcja antyków Jerzego Dunin-Borkowskiego. Przez kilkadziesiąt lat zgromadził on ogromny, niezwykły zbiór obrazów, rzeźb, militariów i przeróżnych archiwaliów.

 

Więcej informacji: w Punkcie Informacji Turystycznej w Manufakturze (695 131 113) i na stronie: http://www.rotwl.pl/4082019_r_niedziela_krosniewicekoncert_a_swigut,7075,0,0.html

 

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.