Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

7 lipca odbędzie się kolejna wycieczka festiwalu Kolory Polski.Łódź – Bełchatów – Kleszczów – Żłobnica – Ldzań – Dobroń – Łódź. Startujemy o 11.00! W tym roku wycieczki zostały zorganizowane wspólnie przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i Filharmonię Łódzką. Każda z wycieczek kończy się wysłuchaniem koncertu i powrotem do Łodzi.
Obecna, jubileuszowa edycja „Kolorów Polski” zbiega się w czasie z setną rocznicą powstania województwa łódzkiego – program wycieczek został pomyślany tak, by ich uczestnicy mogli poznawać historię regionu.

 

Okolice Bełchatowa to kraina niezwykłych kontrastów – z jednej strony prężnie rozwijający się przemysł wydobywczy węgla brunatnego, manifestujący swą obecność w krajobrazie ogromnymi odkrywkami i sztucznie usypaną Górą Kamieńsk (najwyższe wzniesienie Regionu Łódzkiego, ok. 400 m n.p.m. i 200 m wysokości względnej), czy widoczne z odległości wielu kilometrów dymiące kominy Elektrowni Bełchatów. Z drugiej zaś strony – zaskakujące ciszą i spokojem zakątki, jak zabytkowa drewniana osada Dwa Młyny nad Grabią w Talarze koło Ldzania.

W samym Bełchatowie będziemy mogli obejrzeć PGE Giganty Mocy – nowoczesne, interaktywne centrum techniki pokazujące proces wydobycia węgla brunatnego i produkcji energii elektrycznej. Edukację w zakresie procesu wydobycia węgla dopełni zapierający dech w piersiach widok na odkrywkę i gigantyczne maszyny górnicze w punkcie widokowym w Żłobnicy. Wycieczkę zakończymy w zabytkowym drewnianym kościele w Dobroniu. Budowla, o konstrukcji zrębowej, powstała w latach 1776–1779. W ołtarzu głównym znajdują się rzeźby św. Wojciecha oraz św. Stanisława i obraz Boga Ojca z poł. XVII w.

 

Więcej informacji: w Punkcie Informacji Turystycznej w Manufakturze (695 131 113) i na stronie: www.rotwl.pl/wycieczki_kolory_polski_201

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.