Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Gościmy Królewską Orkiestrę

The Royal Philharmonic Orchestra (RPO) – Królewska Orkiestra Filharmoniczna, z siedzibą w Londynie, już od przeszło siedmiu dekad jest jednym z czołowych zespołów w Wielkiej Brytanii. Podczas łódzkiego koncertu Orkiestrę poprowadzi Maestro Grzegorz Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, w RPO Permanent Associate Conductor.
Solista, Konrad Binienda, polsko-amerykański pianista oraz kompozytor o dużej wrażliwości i charyzmie muzycznej, zadebiutował w 2018 r. recitalem fortepianowym w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Orkiestrację utworu Allegro de Concert Fryderyka Chopina op. 46 artysta przygotował w ramach pracy doktorskiej (tytuł doktora sztuki muzycznej otrzymał w 2016). Wprowadzenie towarzyszących fortepianowi instrumentów tak, jakby dokonał tego sam Fryderyk, wymagało wielomiesięcznych badań, prób i dociekań. Ich rezultat usłyszymy w FŁ.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.