Marzec '24

GALA WRĘCZENIA MUZYCZNYCH ORŁÓW

W najbliższą niedzielę 25 września o 18.00 w Sali Koncertowej FŁ odbędzie się gala wręczenia statuetek i dyplomów II Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły” w obszarze powszechnie rozumianym jako muzyka poważna za wybitne osiągnięcia artystyczne, naukowe i edukacyjne w 2021 roku.

Podczas imprezy będzie można poznać ideę i cele konkursu, a także Fundacji „Muzyka do Potęgi” oraz Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, która jest współorganizatorem gali. Zaplanowano również wykład dr. hab. Hanny Holeksy z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi „Aleksander Tansman: kompozytor polski” oraz występ Polish Violin Duo w składzie Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak. Gospodarzami wieczoru będą Elżbieta Stępnik i Witold Paprocki.

Wstęp na galę jest bezpłatny. Można ją będzie obejrzeć w transmisji na kanale YouTube Fundacji „Muzyka do Potęgi”. Szczegółowy harmonogram dostępny jest tutaj.

Marzec '24

2024-03