Wrzesień '20

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Bel canto z Met

 
Nowojorska Met w tym tygodniu swoje transmisje poświęca operom reprezentującym styl bel canto. Bel canto (z włoskiego: piękny śpiew) to wyróżnik włoskiej muzyki operowej i magnes przyciągający do teatru na opery Donizettiego, Rossiniego czy Belliniego. Warto wiedzieć, że ten styl nie powstał w XIX wieku, a znacznie wcześniej: w okresie baroku, jako reakcja na surowe założenia Cameraty Florenckiej.
W programie streamingów znalazła się między innymi opera komiczna "Don Pasquale" Gaetana Donizettiego, nawiązujący do słynnej bajki Peraulta "Kopciuszek" Gioacchina Rossiniego oraz "Purytanie"Vincenza Belliniego, których akcja toczy się w XVII wieku w czasie angielskiej wojny domowej. Każda transmisja dostępna jest przez dobę.
Na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej znajdą Państwo programy do przedstawień Met z interesującymi omówieniami dzieł.
 
Na zdjęciu Anna Netrebko jako Norina, Mariusz Kwiecień jako Doktor Malatesta i John Del Carlo jako Don Pasquale w operze Donizettiego. Fot. Ken Howard / Met Opera

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.