Grudzień '21

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

APERTUS QUARTET NA EXPO W DUBAJU

Na EXPO 2020 zagra Apertus Quartet, zespół złożony z artystek Orkiestry FŁ.

Województwo łódzkie będzie prezentować się na wystawie światowej w Pawilonie Polskim w Dubaju od 6 do 10 listopada. Hasłem tych dni będzie: „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją”. Na wystawie światowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich łódzkie pochwali się „nowoczesnymi strojami inspirowanymi tradycją i tradycyjnymi potrawami przygotowanymi w nowej technologii”, jak informują władze województwa. „Stoisko ma działać na wszystkie zmysły odwiedzających, łącznie ze smakiem i węchem, a wszystko zostanie odwrócone »do góry nogami«. Z sufitu będą opadać rośliny, a chodzić będziemy po niebie”. Wystawie towarzyszyć będzie promocja najwyższej jakości regionalnych produktów spożywczych z regionu łódzkiego, warsztaty dla dzieci i dorosłych z udziałem artystów ludowych, a także bogaty program artystyczny.

Wśród artystów, którzy wystąpią w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajdzie się Apertus Quartet – zespół, który powstał w 2007 roku z inicjatywy absolwentek Akademii Muzycznej w Łodzi, artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Kwartet ma w repertuarze zarówno dzieła mistrzów gatunku, jak i utwory inspirowane jazzem, a nawet muzyką ludową. Tworzą go: Marta Kalińska i Paulina Wielgosińska – skrzypce, Małgorzata Sowierka-Chmiel – altówka i Maria Katarzyna Filipiak – wiolonczela. W Dubaju zespół wykona utwory Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i Romualda Twardowskiego.

 

Apertus Quartet, fot. materiały zespołu


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Grudzień '21

2021-12

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.