Marzec '24

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

55 LAT CHÓRU FŁ

„Chóry filharmoniczne są z reguły kojarzone z programem oratoryjnym, wokalno-instrumentalnym – mówi Artur Koza. – Ja natomiast uważam, że każdy zespół potrzebuje też zmierzyć się z utworami a cappella, by pokazać pełnię swoich możliwości”.

„Chór Filharmonii Łódzkiej jest w pełni gotowy do prezentacji takiego repertuaru, co udowodnił sierpniowy finał Kolorów Polski. Wówczas połowa koncertu przeznaczona była tylko dla chóru, który prezentował nowe opracowania muzyki ludowej regionu łódzkiego, zamówione przez Filharmonię Łódzką z myślą o wydaniu płyty. W lutym, w marcu i w maju zapraszamy na koncerty, podczas których gwiazdą wieczoru będzie właśnie chór” – dodaje chórmistrz Filharmonii Łódzkiej.

Co Chór FŁ wykona na koncertach jubileuszowych? Na czym polega specyfika repertuaru a cappella? Jak pracuje się Arturowi Kozie z łódzkimi śpiewakami? Czym różni się praca muzyka w chórze od pracy w orkiestrze? Czy możliwa jest współpraca Chóru FŁ i Chóru dla (nie)opornych? Na te i inne pytania Magdaleny Sasin odpowiada Artur Koza w rozmowie, którą publikujemy w informatorze koncertowym na drugą część sezonu artystycznego 2023/2024.

Wydawnictwo w wersji papierowej dostępne jest w siedzibie Filharmonii Łódzkiej. Można je także pobrać w wersji elektronicznej – znajduje się tutaj.

Więcej o Chórze FŁ i chórmistrzu Arturze Kozie.

 

 

Arur Koza, fot. Dariusz Kulesza


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Marzec '24

2024-03

27