Czerwiec '23

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

24. „KOLORY POLSKI”

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na 24. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Przed nami 18 koncertów w wakacyjne weekendy, od 24 czerwca do 27 sierpnia. Odbędą się one w różnych miejscach regionu – w obiektach sakralnych, w plenerze, a także w siedzibie Filharmonii Łódzkiej.

Lato to pora, na którą co roku czekamy. Lato to czas odpoczynku po pracowitych jesienno-zimowych miesiącach, a także czas podróży po miejscach znanych i nieznanych, czas obcowania z przyrodą i zabytkami kultury, czas różnorodności naszych doznań, barw, dźwięków, nastrojów. Festiwal „Kolory Polski” skupia w sobie i zarazem pomnaża tę różnorodność, wzbogacając wakacyjne doświadczenia o słuchanie i przeżywanie muzyki. Podczas Festiwalu publiczność będzie obcować z muzyką klasyczną – w wykonaniu łódzkich filharmoników, zespołów kameralnych oraz solistów, ale także z muzyką rozrywkową, folkiem, jazzem, gospel. Wystąpi wielu znakomitych artystów, z którymi przez całe lato będziemy dzielić muzyczne emocje.

Na PRELUDIUM 24. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” zapraszamy w sobotę 24 czerwca do Nieborowa, gdzie Grohman Orchestra zaprezentuje znane piosenki polskiej sceny rozrywkowej w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

INAUGURACJA tegorocznych „Kolorów” odbędzie się w niedzielę 2 lipca w Poświętnem. Wystąpi Capella Bydgostiensis pod kierunkiem Piotra Pławnera – prócz niego solistami będą jeszcze dwaj skrzypkowie: Jakub Jakowicz i Krzysztof Jakowicz.
Pozostałe miejscowości, w których zaplanowano festiwalowe koncerty, to Warta, Bełdów, Maurzyce, Czerniewice, Dąbrowa, Rozprza, Przedbórz, Wolbórz, Makowiska, Sieradz, Żarnów, Zadzim, Rogów, Zduńska Wola, Tum i Łódź.

 

 

 

 

 

 

 


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.