Sierpień '20

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

21. WĘDROWNY FESTIWAL "KOLORY POLSKI"

Po długich miesiącach przymusowego odosobnienia i tęsknoty za muzyką wykonywaną na żywo możemy wreszcie to powiedzieć: znowu gramy!

 

 

Wraz z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem zapraszamy na koncerty 21. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Przed nami osiem koncertów w wakacyjne weekendy: od 26 lipca do 30 sierpnia. Ze względów epidemiologicznych rezygnujemy z imprez plenerowych, nie będzie też w tym roku atrakcji dodatkowych ani wycieczek. Za to zaplanowaliśmy interesujące programy koncertowe w wykonaniu artystów Orkiestry i Chóru Filharmonii Łódzkiej oraz gości.  

Rozpoczęliśmy 26 lipca koncertem w archikolegiacie w Tumie, gdzie wielokrotnie gościł nasz festiwal i gdzie zawsze rodziły się wyjątkowe artystyczne emocje. Później odwiedzimy między innymi sanktuarium w Wielkiej Woli - Paradyżu, farę w Piotrkowie Trybunalskim i kościół księży orionistów w Zduńskiej Woli, by zakończyć 30 sierpnia koncertem w łódzkiej bazylice archikatedralnej. W programie koncertów między innymi "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego, "Orawa" Wojciecha Kilara i Stabat Mater Giovanniego B. Pergolesiego. Występują artyści związani z Orkiestrą Symfoniczną i Chórem Filharmonii Łódzkiej oraz goście. Wieczór finałowy uświetni występ fenomenalnego basa-barytona Tomasza Koniecznego.

Jak zawsze wstęp na koncerty "Kolorów Polski" jest wolny. Ze względów epidemiologicznych zmuszeni byliśmy jednak ograniczyć liczbę miejsc i dlatego obowiązują jednoosobowe imienne zaproszenia oraz oświadczenia o stanie zdrowia. Ze wszystkimi informacjami można się zapoznać tutaj https://filharmonia.lodz.pl/pl/kolory-polski

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.