Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

21. WĘDROWNY FESTIWAL "KOLORY POLSKI"

Po długich miesiącach przymusowego odosobnienia i tęsknoty za muzyką wykonywaną na żywo mogliśmy wreszcie to powiedzieć: znowu gramy!

 

 

Wraz z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem zaprosiliśmy na koncerty 21. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski", w wykonaniu artystów Orkiestry i Chóru Filharmonii Łódzkiej oraz gości.  

Rozpoczęliśmy 26 lipca koncertem w archikolegiacie w Tumie, gdzie wielokrotnie gościł nasz festiwal i gdzie zawsze rodziły się wyjątkowe artystyczne emocje. Później odwiedziliśmy między innymi sanktuarium w Wielkiej Woli - Paradyżu, farę w Piotrkowie Trybunalskim i kościół księży orionistów w Zduńskiej Woli, zakończymy festiwal 30 sierpnia koncertem w łódzkiej bazylice archikatedralnej. W programie koncertów były między innymi "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego, "Orawa" Wojciecha Kilara i Stabat Mater Giovanniego B. Pergolesiego. Wieczór finałowy w łodzkiej archikatedrze uświetni występ fenomenalnego basa-barytona Tomasza Koniecznego.

Jak zawsze wstęp na koncerty "Kolorów Polski" jest wolny. Ze względów epidemiologicznych zmuszeni byliśmy jednak ograniczyć liczbę miejsc i dlatego obowiązują jednoosobowe imienne zaproszenia oraz oświadczenia o stanie zdrowia. Ze wszystkimi informacjami można się zapoznać tutaj https://filharmonia.lodz.pl/pl/kolory-polski

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.