Czerwiec '22

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >

23. WĘDROWNY FESTIWAL FILHARMONII ŁÓDZKIEJ „KOLORY POLSKI”

 

23. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej trwać będzie w tym roku od 12 czerwca do 27 sierpnia. Zaplanowaliśmy dwanaście koncertów w dziewięciu obiektach sakralnych, w plenerze, a także w siedzibie FŁ. Preludium festiwalowe wybrzmi 12 czerwca w Sali Koncertowej przy ul. Narutowicza – będzie jednocześnie uroczystością związaną z obchodami stulecia dwóch zespołów: Chóru Męskiego „Lutnia” w Warcie oraz Chóru Mieszanego Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi. Inauguracja imprezy zaplanowana została na 26 czerwca w Charłupi Małej: zagra Śląska Orkiestra Kameralna i trio jazzowe pod kierunkiem Piotra Pławnera. Ostatnie wydarzenie będzie koncertem specjalnym zatytułowanym „Pożegnanie z latem” – odbędzie się on w siedzibie Filharmonii z udziałem Orkiestry Symfonicznej FŁ.

Ponadto wystąpią znakomici – nie tylko polscy – artyści, wśród których znaleźli się: João de Sousa, Marcin Masecki, Erlendis Quartet, Wernyhora, Bastarda Trio, Altberg Ensamble, Equilibrum String Quartet. Słuchać będziemy muzyki barokowej, klasycznej, romantycznej i nowej, zarówno świeckiej, jak i religijnej. Zabrzmią opracowania portugalskich pieśni fado, muzyka tatarska i folklor wschodniego pogranicza Polski.

Koncerty odbędą się m.in. w Charłupi Małej, Bełdowie, Żarnowie, Krośniewicach, Łowiczu, Przedborzu, Arboretum SGGW w Rogowie, Gidlach, Zgierzu i Łodzi.

Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Tegoroczny festiwal patronatem medialnymi objęli: Dziennik Łódzki, Radio Łódź, Nasze Radio, Nasze Radio Nostalgicznie oraz Magazyn Presto.

Partnerem Festiwalu jest firma Syguła - Autoryzowany Koncesjoner Marki Citroen.

Informator Festiwalu pobierz tutaj

Plakat z programem Fetiwalu pobierz tutaj

 

Niniejszym informujemy, że Państwa dane osobowe w postaci wizerunku utrwalanego w formie fotografii podczas 23. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” będą przetwarzane i administrowane przez Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina z siedzibą w Łodzi przy ul. Narutowicza 20/22, 90-135 Łódź, NIP: 7240005070, REGON: 000279226 do celów publikacji w mediach społecznościowych, na wystawach pofestiwalowych w siedzibie Filharmonii Łódzkiej oraz w mediach działających na rzecz festiwalu. Udostępnienie w/w danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa ich udostępnienia uniemożliwi udział w Festiwalu. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO oraz art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo autorskie i prawa pokrewne. Posiadają Państwo prawo do dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub usunięcia, żądania ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do PUODO, jeśli Państwa zdaniem przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy. Niektóre z powyższych uprawnień mogą być ograniczone w związku z art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo autorskie i prawa pokrewne, w związku z którym dozwolone jest rozpowszechnianie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak publiczna impreza.

Państwa dane nie podlegają profilowaniu, a zatem nie są na nich dokonywane zautomatyzowane operacje polegające na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej. Odbiorcami danych będą pracownicy Administratora zajmujący się organizacją Festiwalu oraz odbiorcy materiałów medialnych i mediów społecznościowych związanych z Festiwalem. Nie przewiduje się przekazywania danych do krajów trzecich ani organizacji międzynarodowych. Dane będą w powyższym zakresie powierzane mediom działającym na rzecz festiwalu i przetwarzane przez te media (takie jak: „Dziennik Łódzki”, Radio Łódź, Nasze Radio, Nasze Radio Nostalgicznie, Telewizja Toya, „Kalejdoskop”, „Presto”, TVP3, TVP Kultura) oraz przez Urząd Marszałkowski i Partnera Festiwalu firmę Syguła. Administrator danych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych w osobie r. pr. Małgorzaty Maciejewskiej (rodo@lodz-radca.pl, 517 562 083).

 

Czerwiec '22

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.