Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >

22. WĘDROWNY FESTIWAL FILHARMONII ŁÓDZKIEJ „KOLORY POLSKI”

Zapraszamy na koncerty 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Przed nami 11 koncertów w wykonaniu artystów Orkiestry Symfonicznej i Chóru FŁ oraz gości. Odbędą się one w wakacyjne weekendy: od 24 lipca do 29 sierpnia 2021. Miejscowości, które odwiedzimy, to: Gidle – 24.07, inauguracja Festiwalu, Skierniewice – 25.07, Lutomiersk – 31.07, Zgierz – 1.08, Krośniewice – 7.08, Piotrków Trybunalski – 8.08, Charłupia Mała – 15.08, Zelów – 21.08, Wieluń – 22.08, Łowicz – 28.08. Finał 22. "Kolorów Polski" odbędzie się w Łodzi, 29 sierpnia.
W większości koncertów wezmą udział łódzccy filharmonicy, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowują nowe propozycje repertuarowe. Zaprezentują się głównie w składach kameralnych. Wystąpi między innymi Kwintet Dęty Filharmonii Łódzkiej, Classic Brass Quintet, Apertus Quartet. W programie dominuje muzyka klasyczna, świecka i religijna, od baroku do czasów najnowszych. Zabrzmią m.in. utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, George’a Gershwina, Grażyny Bacewicz. Specjalnie dla nonetu smyczkowo-fagotowego aranżacje pieśni maryjnych przygotowują Tomasz Maciaszczyk i Mariusz Lewy. 15 sierpnia zagra Orkiestra FŁ pod batutą dyrektora artystycznego filharmonii Pawła Przytockiego, a finał uświetni występ Chóru. Szczegółowy program Festiwalu - w kalendarzu na tej stronie oraz do pobrania tutaj

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. Pragniemy zaspokoić Państwa tęsknotę za bezpośrednim kontaktem z muzyką, za wspólnym słuchaniem jej w gronie rodziny i przyjaciół, za podróżowaniem po naszym regionie. Jednak potrzebujemy wsparcia naszych działań z Państwa strony. Ze względu na panujące nadal obostrzenia, w każdym z obiektów sakralnych, w którym odbędzie się festiwalowy koncert, możemy udostępnić 75% miejsc siedzących wszystkim zainteresowanym. Pozostałe miejsca będą mogły zająć tylko osoby zaszczepione pełną szczepionką (jedną lub dwiema dawkami w zależności od rodzaju szczepionki), o ile od momentu szczepienia upłynęło minimum 14 dni.
Bardzo prosimy tych, dla których nie stanowi to problemu, by dobrowolnie i z myślą o innych poinformowali osoby z personelu Filharmonii Łódzkiej o odbytym szczepieniu oraz wypełnili deklarację zgody (do pobrania tutaj) na okazanie uprawnionym pracownikom Filharmonii dokumentu potwierdzającego zaszczepienie przeciwko COVID-19 (dokument można okazać w formie elektronicznej lub papierowej). Umożliwi nam to sprawną organizację widowni i wypełnienie jej maksymalnie dużą liczbą zainteresowanych słuchaczy .
Zajmować miejsca będzie można na godzinę przed każdym koncertem. Miejsca siedzące oznaczone zostaną numerowanymi kartami z napisem MIEJSCE DOSTĘPNE. Podczas koncertów nie możemy niestety udostępnić miejsc stojących. Nadal obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa maseczką. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i wspólnie zapewnijmy dostęp do muzyki wszystkim tym, którzy pragną jej słuchać.

Do pobrania Regulamin uczestnictwa w koncertach 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"

Zachęcamy do zapisywania się na wycieczki, organizowane w dni koncertowe przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi – szczegóły na stronie FŁ i na FB.

Program wycieczek do pobrania

 

ANKIETA
Zapraszamy do udziału w badaniu prowadzonym dla FŁ w ramach prac wykonywanych w Katedrze Psychologii Ekonomicznej i Biznesu na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Uzyskane informacje pomogą nam lepiej dopasować ofertę Filharmonii do Państwa preferencji i potrzeb. Z tego powodu zależy nam na szczerych odpowiedziach, zgodnych z własnymi uczuciami i instynktem.
Wszystkie zebrane dane są anonimowe, a uczestnictwo w badaniu dobrowolne. Mogą Państwo przerwać wypełnianie kwestionariusza w dowolnym momencie bez podawania konkretnej przyczyny.
Ankietę można wypełnić również w formie online. Znajdą ją Państwo pod adresem: bit.ly/badanie_filharmonia lub po zeskanowaniu kodu QR (poniżej).
Prosimy, by każda osoba wypełniła kwestionariusz w jednej wersji – papierowej lub online.

 

 

OGÓLNA KLAUZULA RODO
Informujemy, że Państwa dane osobowe w postaci wizerunku utrwalanego w formie fotografii podczas Wędrownego Festiwalu FŁ „Kolory Polski”, będą przetwarzane i administrowane przez Filharmonię Łódzką im. A. Rubinsteina z siedzibą w Łodzi przy ul. Narutowicza 20/22, 90-135 Łódź, NIP: 7240005070, REGON: 000279226 do celów publikacji w social mediach, na wystawie pofestiwalowej w siedzibie Filharmonii Łódzkiej, oraz w mediach działających na rzecz festiwalu. Udostępnienie w/w danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa ich udostępnienia uniemożliwi udział w Festiwalu. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO oraz art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo autorskie i prawa pokrewne.
Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub usunięcia, żądania ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do PUODO, jeśli Państwa zdaniem przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy. Niektóre z powyższych uprawnień mogą być ograniczone w związku z art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo autorskie i prawa pokrewne, według którego dozwolone jest rozpowszechnianie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak publiczna impreza.
Państwa dane nie podlegają profilowaniu, a zatem nie są na nich dokonywane zautomatyzowane operacje polegające na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej. Odbiorcami danych będą pracownicy Administratora zajmujący się organizacją Festiwalu. Nie przewiduje się przekazywania danych do krajów trzecich ani organizacji międzynarodowych. Dane będą w powyższym zakresie powierzane i przetwarzane przez media działające na rzecz festiwalu (takie jak: Radio Łódź, Nasze Radio, Nasze Radio Nostalgicznie, Telewizja Toya, „Kalejdoskop”, „Presto”, TVP3, TVP Kultura) oraz przez Urząd Marszałkowski i Towarzystwo Przyjaciół Łodzi.
Administrator danych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych w osobie r. pr. Małgorzaty Maciejewskiej (m.maciejewska@smz.com.pl; 517-562-083).

Wrzesień '21

K

Wrzesień '21

Brak wydarzeń w danym miesiącu

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.