Transmisje online

Zapraszamy do oglądania transmisji naszych koncertów online: https://www.youtube.com/FilharmoniaLodzka

Pragniemy być z Państwem w stałym kontakcie, chcielibyśmy, aby mimo obowiązujących obostrzeń nadal łączyła nas muzyka.

Zachęcamy wszystkich serferów internetu do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z rodziną i przyjaciółmi, dla których obejrzenie transmisji na kanale Youtube, na ekranie własnego telewizora z funkcją smart TV, jest kłopotliwe. Pokażcie, jak i gdzie klikać, by być z Filharmonią online.

Mogą nas Państwo wesprzeć wpłacając dowolną kwotę za oglądanie transmisji koncertów online: https://filharmonia.lodz.pl/pl/aktualnosci/wsparcie-dla-muzyki

 

KONCERT KARNAWAŁOWY


Gościem specjalnym niedzielnego koncertu (24.01.2021) będzie Tomasz Konieczny, fenomenalny bas-baryton, rozwijający karierę na największych scenach operowych świata. Występ artysty odbędzie się w formie transmisji z Teatro Real w Madrycie. Pozostałymi solistami będą młodzi artyści, uczący się w Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, w której Konieczny jest profesorem. Będą to: Zuzanna Nalewajek – mezzosopran, Katarzyna Szymkowiak – mezzosopran Sebastian Mach – tenor, Jasin Rammal-Rykała – bas-baryton. Zaśpiewają z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej FŁ pod batutą Rafała Janiaka. Na program złożą się jazzujące piosenki George'a Gershwina, w tym takie przeboje, jak "The man I love", "Somebody loves me" czy "I've got Rhythm".

Bezpłatna transmisja online koncertu rozpocznie się o 18.55:

Nasłuchiwanie - Grzegorz Wierus


Podczas kolejnego spotakanie z cyklu Nasłuchiwanie o roli ciszy w życiu dyrygenta, o współpracy z Chórem dla (Nie)opornych i innych zamiłowaniach artystycznych Agacie Kwiecińskiej opowiada Grzegorz Wierus.

Nasłuchiwanie - Dawid Ber


Gościem kolejnego spotakania z cyklu Nasłuchiwanie Agaty Kwiecińskiej jest chórmistrz FŁ Dawid Ber.

Webpage of Arthur Rubinstein Philharmonic Orchestra of Lodz was completed in the framework of the project titled: “LP 100. Centennial and modern Lodz Philharmonic as a regional trademark” financed by European Union funds European Regional Development Fund and the state budget.