luty '17

Powitanie Roku Ognistego Koguta

21 lutego 2017, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 32 PLN, ulgowy 22 PLN

Muzyczne powitanie chińskiego Roku Ognistego Koguta. Koncert harmonijnie łączy muzykę tradycyjną oraz instrumenty ludowe z Polski i Chin. Interpretacje mają charakter folkowej, swobodnej improwizacji . Zaczynając od znanych motywów polskich, melodie przeobrażają się w do złudzenia bliskie im melodie chińskie. Wśród utworów znajdziemy m.in. Kolbergowskie „perełki”, klasyczne utwory chińskie, a nawet motywy przewodnie z filmów kung-fu. Słowo o muzyce będące komentarzem,a zarazem przeplatającą się z muzyką opowieścią - przybliży nam szereg tradycji chińskich, w tym również te związane z duchami.

Prowadzenie koncertu: Agata Kawełczyk

Maria Pomianowska – suka biłgorajska, fidel płocka, morin-huur śpiew